Kultūra

2015.02.12 21:37

Gaisrai Ispanijoje graso UNESCO paveldui

15min.lt2015.02.12 21:37

Nevaldomi miškų gaisrai Ispanijoje privertė evakuoti tūkstančius gyventojų, o liepsnos graso vieniems gražiausių Ispanijos nacionalinių parkų, rašo naujienų agentūra AP.  

Nevaldomi miškų gaisrai Ispanijoje privertė evakuoti tūkstančius gyventojų, o liepsnos graso vieniems gražiausių Ispanijos nacionalinių parkų, rašo naujienų agentūra AP.

Dėl Kanarų salose ir Tenerifėje siautėjančių liepsnų daugiau nei 4 tūkstančių gyventojų savaitgalį paliko savo namus, o vietos valdžia buvo priversta uždaryti daug kelių ir imtis kitų apsaugos priemonių.

Sekmadienio vakarą gyventojams vis dar nebuvo leidžiama grįžti į 18 miestų ir kaimų, kuriuose buvo paskelbta evakuacija. Tenerifėje uždaryti 8, o Kanarų saloms priklausančioje La Gomeroje – 10 miestų.

Pareigūnai teigia radę įrodymų, kad gaisrai La Gomera saloje buvo tyčiniai padegimai, kadangi ugnis beveik tuo pačiu metu prasidėjo dviejose vietose, kurias skiria trys kilometrai.

Anot valdžios pranešimo, ugniagesiams sunkiai sekasi apriboti gaisro plitimo vietą.

La Gomera salos centre plyti į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas Garachonajaus nacionalinis parkas, kurio miškai, anot ekspertų, išgyveno dar Tretinį laikotarpį prieš 11 milijonų metų. Parkas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo vietų sąrašą 1986 metais ir yra retas subtropinių miškų, kurie prieš milijonus metų dengė beveik visą Europą, pavyzdys.

 „Mūsų šildys sudaužytos. Jaučiamės taip, lyg būtume praradę savo gražią, nepakartojamą salą“, - pro ašaras kalbėjo vietos gyventoja Armenia Mendoza. Negalėdama nustoti verkti ji pridūrė, kad „sunku įsivaizduoti, jog vietinis salos gyventojas galėjo tai padaryti tyčia“.

Gaisrai salose prasidėjo prieš tris savaites. Iš pradžių galvota, kad liepsnas pavyko suvaldyti, tačiau aukšta temperatūra ir stiprus vėjas išblaškė liepsnos liežuvius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt