Naujienų srautas

Kultūra2014.01.22 23:17

Mirė vitražistas K. Morkūnas

Netekome vieno iškiliausių Lietuvos menininkų vitražo mokyklos kūrėjo profesoriaus Kazio Morkūno. Jam buvo 88-eri. 

Netekome vieno iškiliausių Lietuvos menininkų vitražo mokyklos kūrėjo profesoriaus Kazio Morkūno. Jam buvo 88-eri. 

Kazys Morkūnas kūrė griežtos cenzūros metais, todėl daug eksperimentavo ir vienas pirmųjų Lietuvoje sukūrė vitražą iš kelių sulydytų plono stiklo sluoksnių, luitinį stiklą jungė su betonu. Kazio Morkūno vitražai papuošė Druskininkų biuvetę, 9-ąjį fortą, Saulės mūšis - Šiaulių kino teatrą. Vienas didžiausių vitražų, šimto 80-ies kvadratinių metrų ploto, sukurtas Seimo rūmams. Menininkas daug vitražų sukūrė bažnyčioms bei išeivijos mokykloms Maskvoje ir Punske.

K. Morkūnas visada pabrėždavo, kad kurti gali tik vasarą, gerai paatostogavęs kaime. Kiekvieną sumanymą jis tikrindavo pagal vidinį kamertoną. Juo jis vadino savo mokytoją vitražistą Stasį Ušį.

Aukščiausi šalies vadovai reiškia užuojautą, pabrėždami, kad Kazys Morkūnas buvo ir puikus pedagogas, išugdęs ištisą Lietuvos vitražistų kartą, išgarsinęs lietuvių tautinį meną toli už šalies ribų. Atsisveikinti su K. Morkūnu bus galima penktadienį Vilniaus Šventųjų Jonų bažnyčioje nuo 11-ktos valandos. Laidotuvės šeštadienį 13 valandą Antakalnio kapinėse. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi