Kultūra

2015.09.08 13:45

Misionierių kompleksą žadama pritaikyti „Ąžuoliukui“ ir koncertams

BNS2015.09.08 13:45

Vilniaus valdžia svarsto Misionierių bažnyčios ir vienuolyno kompleksą pritaikyti „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklai – berniukų ir jaunuolių chorui „Ąžuoliukas“.  

Vilniaus valdžia svarsto Misionierių bažnyčios ir vienuolyno kompleksą pritaikyti „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklai – berniukų ir jaunuolių chorui „Ąžuoliukas“.

Į vienuolyno patalpas būtų perkelta pradinukų Vytės Nemunėlio mokykla, o bažnyčioje būtų įrengta didžioji koncertų salė. Joje, kaip šiuo metu Šv. Kotrynos bažnyčioje, vyktų koncertai ir kiti kultūros renginiai, pranešė sostinės savivaldybė.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pradeda svarstyti dėl Misionierių bažnyčios ir vienuolyno komplekso, esančio Subačiaus gatvėje, suteikimo pagal panaudą savivaldybei.

Svarstoma, kad Vilniaus arkivyskupija Misionierių vienuolyno kompleksą savivaldybei suteiktų neatlygintinai.

Pasak projekto iniciatorių ir partnerių Vilniaus miesto savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Vilniaus arkivyskupijos kurijos, vienuolyno pastatai pagal funkcionalumą ir patalpų dydį idealiai tinka muzikos mokyklai bei chorui.

Šiuo metu savivaldybė rengia pastatų pritaikymo pradinio bei neformaliojo ugdymo paskirčiai ir kultūrinei veiklai galimybių studiją, vėliau bus rengiamas pastatų pritaikymo techninis projektas.

Misionierių bažnyčios ir vienuolyno ansamblio atkūrimo ir pritaikymo pradiniam ir neformaliajam ugdymui bei kultūrinei paskirčiai finansavimo ketinama prašyti iš ES Struktūrinių fondų lėšų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.