Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdos koncertų salėje koncertuos pianistas P. Yeletsky

LRT.lt2015.09.08 13:45

Sausio 21 dieną Klaipėdos koncertų salėje rečitaliu „Fortepijono horizontai: nuo klasikos iki avangardo“ debiutuos pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis jaunosios kartos pianistas Pavelas Yeletsky.

Sausio 21 dieną Klaipėdos koncertų salėje rečitaliu „Fortepijono horizontai: nuo klasikos iki avangardo“ debiutuos pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis jaunosios kartos pianistas Pavelas Yeletsky.

Epigrafu savo programai jis pasirinko žymaus filosofo I. Kanto posakį: „žvaigždėtas dangus virš manęs ir moralinis dėsnis manyje“ /„der gestirnte Himmel über mir und das moralische Gesetz in mir“.

Legendinės rusų pianistų mokyklos tęsėjas fortepijonu skambinti pradėjo būdamas vos penkerių metų, pirmuoju jo mokytoju buvo tėvas pianistas. P. Yeletsky galima pavadinti vunderkindu, nes būdamas dešimties jis jau grojo tokius sudėtingus kūrinius kaip L. van Beethoveno Patetinę sonatą, F. Liszto 6-ąją rapsodiją, F. Chopino etiudus, o vienuolikos debiutavo su orkestru, rašoma pranešime spaudai.

P. Yeletsky studijavo Maskvos konservatorijos Centrinėje muzikos mokykloje ir P. Čaikovskio valstybinėje konservatorijoje. Vėliau studijas tęsė Berno Aukštojoje menų mokykloje Šveicarijoje. Pianistas yra daugiau nei 10 tarptautinių konkursų Ukrainoje, Šveicarijoje, JAV ir kitose šalyse laureatas.

Pianistas koncertuoja įvairiose Europos šalyse, taip pat Japonijoje ir JAV. Bendradarbiauja su Minnesotos, Kurashiki, Berno simfoniniais, G. Mahlerio, „Collegium musicum“ kameriniais orkestrais, Minsko ir Ukrainos filharmonijų orkestrais bei garsiais dirigentais.

Jo koncertas klaipėdiečiams bus išskirtinė proga išgirsti retai atliekamus naujosios Vienos klasiko A. Weberno ir vengrų autoriaus G. Kurtago kūrinius. Klausytojai turės galimybę palyginti klasikinės (L. van Beethoveno „Appassionata“), romantizmo (R. Schumanno „Fantazija“), moderno (A. Skriabino sonata fortepijonui), avangardo (A. Weberno „Variacijos“) ir postmodernizmo (G. Kurtago pjesės iš rinkinio „Jatekok“) epochų bruožus. Programa aprėpia itin platų laiko ir stilių diapazoną – beveik du amžiai skiria „Appassionata“ ir „Jatekok“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.