Kultūra

2015.09.08 13:45

A. Mamontovas paprašė nebenominuoti jo muzikiniuose apdovanojimuose

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pirmadienio rytą Andriaus Mamontovo gerbėjai sulaukė atviro atlikėjo laiško, kuriame jis dėkoja už įvertinimą M.A.M.A. ceremonijoje, tačiau prašo ateityje nebenominuoti jo visuose panašaus pobūdžio apdovanojimuose.

Pirmadienio rytą Andriaus Mamontovo gerbėjai sulaukė atviro atlikėjo laiško, kuriame jis dėkoja už įvertinimą M.A.M.A. ceremonijoje, tačiau prašo ateityje nebenominuoti jo visuose panašaus pobūdžio apdovanojimuose.

LRT.lt pateikia A. Mamontovo laišką, skirtą M.A.M.A. apdovanojimų rengėjams, dalyviams ir žiūrovams:

„Pirmiausiai, labai norėčiau padėkoti balsavusiems už mane M.A.M.A. apdovanojimų nominacijose, kuriose šį kartą buvau išrinktas nugalėtoju. Visada malonu, kai tavo atliktą darbą pastebi ir įvertina profesionalai. 2013-iais metais mano surengti pasirodymai, buvo didelio ir ilgo komandinio darbo rezultatas, todėl būtų negarbinga nepasakyti AČIŪ! už tai, kad buvome Jūsų pastebėti.

Tačiau norėčiau prisipažinti vieną dalyką. Jau eilę metų man labai nejauku dalyvauti įvairiuose muzikos apdovanojimuose, nes visiškai nebesijaučiu muzikinės bendruomenės, tokios, kokia ji dabar yra matoma viešojoje erdvėje, dalimi. Ne dėl to, kad manyčiau esąs geresnis ar blogesnis. Tiesiog nebematau savęs tame bendrame, blizgančiame kontekste ir tai man prarado tą vertę, kurią suteikdavo anksčiau. Būtų neteisinga dalyvauti renginyje tik todėl, „kad tokios žaidimo taisyklės“, jei būdamas jame visą laiką jautiesi ne savo rogėse. Visada siekiau būti maksimaliai sąžiningas savo kūryboje ir pasirinkimuose, todėl nenoriu eiti prieš savo vidinį balsą.

Pats didžiausias įvertinimas, kurio niekada negalėčiau atsisakyti ar paneigti, yra žmonės, ateinantys į mano koncertus. Dainų kūrimas man nėra varžybos su kitais atlikėjais, nes stengiuosi kurti kažką savito ir su niekuo nelenktyniauti tame, ką darau. Muzika nėra galinėjimasis. Tai pakankamai jautri veiklos sfera ir bandymas išrinkti „geriausią“, kitus nustumiant į antrą planą, man nebeatrodo teisingas ar kaip nors skatinantis tikrąjį kūrybingumą.

Todėl dar kartą, dėkoju už įvertinimą, tačiau prašau manęs nebenominuoti visuose ateinančiuose panašaus pobūdžio apdovanojimuose“.

LRT.lt primena, kad A. Mamontovas minėtuose apdovanojimuose laimėjo „Metų koncertuojančio atlikėjo“ nominacijoje.