Kultūra

2014.01.10 14:30

„Auksiniai gaubliai“ pradės kino apdovanojimų sezoną

BNS2014.01.10 14:30

Ryškiausios Holivudo žvaigždės sekmadienį žengs raudonuoju kilimu į „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremoniją, kuria prasidės šiemetinis kino apdovanojimų sezonas, žadantis atkaklią konkurenciją.

Ryškiausios Holivudo žvaigždės sekmadienį žengs raudonuoju kilimu į „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremoniją, kuria prasidės šiemetinis kino apdovanojimų sezonas, žadantis atkaklią konkurenciją.

Istorinė drama „12 vergovės metų“ ir juosta apie talentingą sukčių „Amerikietiška afera“ yra tarp pagrindinių pretendentų į „Auksinius gaublius“, kurie bus išdalyti per pirmąjį didelį šio sezono šou.

Tačiau šios garbės tikisi ir kiti filmai, tarp jų – įspūdingas 3D kosminis trileris „Gravitacija“, istorija apie Somalio piratus „Kapitonas Phillipsas“, niūri šeimos drama „Šeimos albumas: rugpjūtis“ ir Martino Scorsese trijų valandų epas apie finansinį skandalą „Volstrito vilkas“.

Tarp favoritų laimėti geriausio dramos aktoriaus apdovanojimą minimas britas Chiwetelas Ejioforas iš „12 vergovės metų“, kurie taip pat gali pelnyti geriausio režisieriaus „Auksinį gaublį“ jo tėvynainiui Steve'ui McQueenui.

Daug galimybių gauti geriausios dramos aktorės apdovanojimą turi australė Cate Blanchett, suvaidinusi Woody Alleno naujausiame filme „Džesmina“, tačiau tarp favoričių minimos ir Sandra Bullock iš „Gravitacijos“ bei Emma Thompson, suvaidinusi filme apie Waltą Disney ir rašytoją P.L.Travers „Išgelbėti poną Benksą“.

Prieš sekmadienio vakaro šou Beverli Hilse daugiausiai nominacijų – po septynias – turi „12 vergovės metų“ ir „Amerikietiška afera“. Penkias nominacijas turi nespalvotas kelio filmas „Nebraska“.

Geriausio draminio filmo kategorijoje yra nominuoti „12 vergovės metų“, „Kapitonas Phillipsas“, „Gravitacija“, „Filomena“ ir „Lenktynės“.

Užsienio filmų kategorijoje seksualiai atviras Kanų apdovanojimą gavęs prancūzų filmas „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius “ varžysis su Irano „Praeitimi“, Italijos „Didysis grožis“, Danijos „Medžiokle“ ir animacine japonų juosta „Vėjas kyla“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.