Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Sausio 13-ajai paminėti – L. van Beethoveno „Iškilmingosios mišios“

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, sausio 12-ąją, rengia atminties koncertą, kuriame skambės Ludwigo van Beethoveno „Iškilmingosios mišios“.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, sausio 12-ąją, rengia atminties koncertą, kuriame skambės Ludwigo van Beethoveno „Iškilmingosios mišios“.

Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje – įspūdinga atlikėjų sudėtis: teatro orkestras, solistai ir du chorai – teatro bei Kauno valstybinis. L. van Beethoveno „Missa solemnis“ („Iškilmingosios mišios“) – žinomos kaip sudėtingas kūrinys, vienas iš paskutinių kompozitoriaus opusų.

Solistų partijose daug plačių šuolių, nelauktų vingių. Tačiau muzika, pasak dirigento J. Domarko, kerinti. Jos grožį išgirs visi, kas susikaupimo vakarą ateis į koncertą, skirtą laisvės gynėjų dienai.

„Šioje muzikoje nėra pavaizduotas nei Kalašnikovo automatas, nei bombos, nei tankai. Čia yra atmintis. O kadangi mes visi esame katalikai ir mums religija kol kas nėra svetimas dalykas, mes praradimus, katastrofas, tragedijas vis dėlto siejame su religija, tai žinoma, kad toks kūrinys tinka tokiai datai“, – sako dirigentas Juozas Domarkas.

L. van Beethoveno „Iškilmingųjų mišių“ natos pirmą kartą buvo išspausdintos tik kompozitoriaus mirties metais. Tiesa, kūrinio premjera įvyko anksčiau, Peterburge, kunigaikščio Golicyno iniciatyva.

Vilniuje solo partijas atliks sopranas Joana Gedmintaitė, tenoras Kristianas Benediktas, bosas Liudas Norvaišas ir netrukus ilgesniam laikui į Eseno operos teatrą išvykstanti dirbti mecosopranas Ieva Prudnikovaitė. Solistai sako, kad dainuoti koncerte, skirtame Sausio 13-osios įvykiams, – didelė atsakomybė.

„Visos tautos jaudulį ir išgyvenimus jaučiau net ir būdama maža. Smagu, kad yra taip, kaip yra dabar, kad tai nesibaigė kaip nors kitaip“, – teigia mecosopranas I. Prudnikovaitė.

„Ne pirmą kartą dalyvauju Sausio 13-osios renginiuose, praeitais metais buvo A. Dvoržako „Requiem“. Man tai yra šventa“, – sako tenoras K. Benediktas.

Nacionalinis operos ir baleto teatras jau ne pirmus metus Laisvės gynėjų dienai rengia atminties koncertus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi