Kultūra

2015.09.08 13:45

Kinijoje vyksta tarptautinis ledo skulptūrų festivalis

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kinijos Harbino mieste tradicinė ledo skulptūrų šventė sulaukė 40 dalyvių iš 11 pasaulio šalių.

Kinijos Harbino mieste tradicinė ledo skulptūrų šventė sulaukė 40 dalyvių iš 11 pasaulio šalių.

Tris dienas menininkai ir jų pagalbininkai dirbo, kad ledo luitai iš artimiausios upės virstų meno kūriniais. Šiemet ledo skulptūrų konkursas surengtas jau 28 kartą, jis – dalis Ledo ir sniego šventės, kuri šiemet jubiliejinė – trisdešimta. Atvyko patyrę meistrai ir debiutantai, tokie kaip japonė studentė, kuri mokosi Kinijos meno ir dizaino aukštojoje mokykloje ir kuriai dar reikia pagalbos, kad įgyvendintų sumanymą.

„Norėjau sukurti ką nors paprasto, kas iš tikrųjų simbolizuotų Japoniją. Taigi sugalvojome – geriausia būtų žodis „ledas“ japonų kalba“, – pasakoja skulptorė iš Japonijos Mao Vakajama.

 Skulptorė iš Kanados Patricia Leguin – patyrusi dalyvė. Ji sako norėjusi priminti, kad ateina pavasaris, nors aplink dar žiema.

„Skulptūrą pavadinau „Laukinat pavasario“. Tai tiesio prie lango sėdinti mergaitė, svajojanti apie pavasarį“, – atskleidžia P. Leguin.

Vietinis skulptorius, gyvenantis Harbine, sukūrė „Kinijos svajonę“ – toks šūkis atėjus į valdžią prezidentui Xi Jinping Kinijoje tapo itin populiarus, ypač kai šalies vadovas jį pabrėžė vienoje savo kalbų. Nežinia, kokia jo prasmė, bet menininkas pavaizdavo kaimo vaiką, mojuojantį žibintu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.