Kultūra

2015.09.08 13:45

JAV rašytoja D. Steel apdovanota garbingiausiu Prancūzijos apdovanojimu

BNS2015.09.08 13:45

Bestselerių autorei Danielle Steel skirtas garbingiausias Prancūzijos apdovanojimas, trečiadienį paskelbta oficialiame vyriausybės informaciniame biuletenyje.

Bestselerių autorei Danielle Steel skirtas garbingiausias Prancūzijos apdovanojimas, trečiadienį paskelbta oficialiame vyriausybės informaciniame biuletenyje.

D. Steel yra tarp šimtų žmonių, pirmąją Naujųjų metų dieną pagerbtų Garbės legiono ordinais.

Šį apdovanojimą už pasitarnavimą Prancūzijai ar jos idealams gavo ir daugiau užsieniečių, tarp jų – dainininkai Bono ir Bobas Dylanas, rašytojas Philipas Rothas.

Šiuos apdovanojimus Prancūzija tradiciškai skiria kasmet sausio 1-ąją, per Velykas ir liepos 14-ąją – nacionalinę dieną.

Užsieniečiai oficialiai netampa šio legiono, kurį 1802-aisiais įsteigė Napoleonas, nariais, tačiau gauna legiono ženklus.

D. Steel tapo Garbės legiono kavalieriumi – tai žemiausias iš penkių jo rangų.

Ji yra pardavusi 600 mln. savo knygų egzempliorių 70-yje šalių 43 kalbomis.

2002 metais ji gavo garbingiausią Prancūzijos kultūros apdovanojimą – Meno ir literatūros kavalieriaus ordiną.

Tie, kas tapo Garbės legiono nariais, gali būti paaukštinti iki aukštesnių rangų.

Tarp trečiadienį apdovanotų asmenų taip pat yra 93 metų prancūzų aktorė Michele Morgan, kuri buvo lyginama su Greta Garbo ir kuri yra suvaidinusi filme su Humphrey Bogartu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.