Kultūra

2015.09.08 13:45

E. Šemetulskio abstrakcijos dėmesį prikausto spalvų žaismu

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

2013-uosius Klaipėdos „Rūtų galerijoje“ užbaigia Evaldo Šemetulskio personalinė tapybos darbų paroda.

2013-uosius Klaipėdos „Rūtų galerijoje“ užbaigia Evaldo Šemetulskio personalinė tapybos darbų paroda.

Parodoje – vieni iš naujausių E. Šemetulskio tapybos darbų. Iš aliejumi ir akrilu tapytų drobių besiliejančios abstrakcijos, būdingos siurealizmui, dėmesį prikausto ypatingu spalvų žaismu.

„Ypatingas dėmesys skiriamas spalvai bei šviesai, kuri tarsi iš dangaus liejasi nutvieksdama visą pasaulį ir taip sukurdama savitą kiekvienam paveikslui emociją“, – sako „Rūtų galerijos“ atstovė Roma Kelpšienė.

Ryškūs, abstraktūs potėpiai tarsi pinasi su realistiškais akcentais. Tapytojas sako, kad jo drobėse, kurioms idėjų semiasi iš gyvenimo, kasdienybės ir jį supančios aplinkos, atsispindi gyvenimo filosofija. Kokia ji – kiekvienas lai interpretuoja savaip.

Dailininkas tik pastebi, kad per tris kūrybinio kelio dešimtmečius jo požiūris į supantį pasaulį gerokai pakito, kaip ir pati kūryba. Pirmieji darbai esą dvelkė primityvumu, vėliau jie praturtėjo savitu požiūriu į žmogų ir gyvenimą.

Naujas kūrybinis etapas prasidėjo 1990-aisiais, kai menininkas pradėjo dalyvauti grupinėse parodose ir organizuoti vernisažus užsienio šalyse. E. Šemetulskio darbai eksponuoti Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Jau 12 metų jis Nidoje organizuoja tarptautinius dailininkų plenerus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.