Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

S. Povilaitis: „Linkiu, kad savo oru Kalėdos būtų panašios į Kalėdas, o ne Velykas“

Didžiųjų metų švenčių išvakarėse maestro davė išskirtinį interviu portalui LRT.lt. „Dabar klausytojai laisvesni, labiau linkę reikšti emocijas", – sako bene ryškiausia visų laikų Lietuvos estrados žvaigždė, šiais metais skaičiuojanti 50-uosius metus scenoje. 

Didžiųjų metų švenčių išvakarėse maestro davė išskirtinį interviu portalui LRT.lt. „Dabar klausytojai laisvesni, labiau linkę reikšti emocijas",  – sako bene ryškiausia visų laikų Lietuvos estrados žvaigždė, šiais metais skaičiuojanti 50-uosius metus scenoje.

S. Povilaitis pasakoja, jog atlikėjo karjerą pradėjo būdamos vos 16-os Palangos restorane „Birutė“, vėliau koncertavo „Ramybės“ kultūros namuose.

Tuometinės mokyklos vadovybė manė, jog mokslai ir atlikėjo veikla yra nesuderinami. Dėl tokios neigiamos mokyklos reakcijos S. Povilaičiui teko išeiti į vakarinę mokyklą ir pradėti dirbti statybose. Tai, sako maestro, nebuvo jokia auka jaunam vaikinui, norinčiam būti scenoje.

Solidų jubiliejų švenčiantis dainininkas prisipažįsta anuomet tikrai negalvojęs, kad scenoje išsilaikys pusę amžiaus.

Paklaustas, kaip keitėsi scena per tuos metus, S. Povilaitis visų pirma mini įgarsinimą. Estrados atlikėjas prisimena: „Kai pradėjau dainuoti, restorane kabojo vienas „kibiras“. Mikrofoną pasiėmiau nuo paties pirmojo magnetofono, rodos, „Aido“. O stovą išsilanksčiau iš vielos ir nusidažiau raudonai“.

„Dabar klausytojai laisvesni, labiau linkę reikšti emocijas, – svarsto maestro. – Žinoma, anuomet klausytojai taip pat plodavo, šokdavo. Aišku, ne taip, kaip dabar – vietose, o eidavo į šokių aikšteles. Tačiau pats emocijų reiškimo būdas buvo kitoks.“

Užsiminus apie atėjusias didžiąsias metų šventes, atlikėjas neslepia, jog labai pasigenda sniego, kuris jam ir sukuria šventinę nuotaiką. Todėl, paprašytas ko nors palinkėti portalo LRT.lt skaitytojams, S. Povilaitis sako: „Linkiu, kad savo oru Kalėdos būtų panašios į Kalėdas, o ne Velykas“.

Pirmą Šv. Kalėdų vakarą, gruodžio 25 d. 21 val. LRT televizija kviečia į Lietuvos estrados legendos, 50-ties metų jubiliejų scenoje švenčiančio Stasio Povilaičio koncertą, kuriame skambės kartas užauginusios dainos, o maestro sveikins scenos draugai ir gausybė žiūrovų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi