Kultūra

2015.10.06 10:10

S. Povilaitis: kažkada mikrofono stovą lanksčiau iš vielos ir dažiau raudonai

Dabar klausytojai laisvesni, labiau linkę reikšti emocijas, sako legendinis Lietuvos estrados dainininkas Stasys Povilaitis, šiais metais skaičiuojantis 50-uosius metus scenoje. Maestro kūrybos jubiliejaus koncertas jau pirmą šv. Kalėdų vakarą džiugins LRT televizijos žiūrovus.

Scenos legenda pasakoja, jog atlikėjo karjerą pradėjo būdamos vos 16-os Palangos restorane „Birutė“, vėliau koncertavo „Ramybės“ kultūros namuose.

Tuometinės mokyklos vadovybė manė, jog mokymasis ir atlikėjo veikla yra nesuderinami. Dėl tokios neigiamos mokyklos reakcijos S. Povilaičiui teko išeiti į vakarinę mokyklą ir pradėti dirbti statybose. Tai, sako maestro, nebuvo jokia auka jaunam vaikinui, norinčiam būti scenoje.

Solidų jubiliejų švenčiantis dainininkas prisipažįsta anuomet tikrai negalvojęs, kad scenoje išsilaikys pusę amžiaus.

Paklaustas, kaip keitėsi scena per tuos metus, S. Povilaitis visų pirma mini įgarsinimą. Estrados atlikėjas prisimena: „Kai pradėjau dainuoti, restorane kabojo vienas „kibiras“. Mikrofoną pasiėmiau nuo paties pirmojo magnetofono, rodos, „Aido“. O stovą išsilanksčiau iš vielos ir nusidažiau raudonai“.

„Dabar klausytojai laisvesni, labiau linkę reikšti emocijas, – svarsto maestro. – Žinoma, anuomet klausytojai taip pat plodavo, šokdavo. Aišku, ne taip, kaip dabar – vietose, o eidavo į šokių aikšteles. Tačiau pats emocijų reiškimo būdas buvo kitoks.“

Pasidomėjus, kodėl scenos legendos klausytojų ratas toks platus, S. Povilaitis šypteli ir atskleidžia, jog šis klausimas mažumėlę jam pabodęs, mat dauguma žurnalistų mėgsta jį užduoti. Tiesa ta, kad maestro atsakymo nežino ir mano, jog klausti reikėtų pačių jo gerbėjų, susirenkančių tiek naktiniuose klubuose, tiek koncertų salėse.

Užsiminus apie atėjusias didžiąsias metų šventes, atlikėjas neslepia, jog labai pasigenda sniego, kuris jam ir sukuria šventinę nuotaiką. Todėl, paprašytas ko nors palinkėti portalo LRT.lt skaitytojams, S. Povilaitis sako: „Linkiu, kad savo oru Kalėdos būtų panašios į Kalėdas, o ne Velykas“.

Primename, Lietuvos estrados legendos auksinio kūrybos jubiliejaus koncertas – pirmą šv. Kalėdų vakarą, 21 val., per LRT televiziją.