Kultūra

2015.09.08 13:45

Didžiųjų bibliotekų ir muziejų vadovai bus skiriami penkerių metų kadencijai

BNS2015.09.08 13:45

Seimas pirmadienį priėmė Bibliotekų bei Muziejų įstatymų pataisas, kurios įveda kadencijas didžiųjų bibliotekų ir muziejų vadovams.

Seimas pirmadienį priėmė Bibliotekų bei Muziejų įstatymų pataisas, kurios įveda kadencijas didžiųjų bibliotekų ir muziejų vadovams.

Pagal pataisas, Lietuvos nacionalinės, apskričių viešųjų ir valstybinės reikšmės bibliotekų (išskyrus Vilniaus universiteto biblioteką) vadovai į pareigas bus skiriami penkerių metų kadencijai konkurso būdu.

Kitas priimtas įstatymas numato, kad penkerių metų kadencijai konkurso būdu bus skiriami ir nacionalinių bei respublikinių muziejų vadovai.

Kadencijų skaičius nei bibliotekų, nei muziejų vadovams nebus neribojamas. Savivaldybių įstaigų direktoriams kadencijos neįvestos baiminantis, kad gali pritrūkti specialistų į šias pareigas.

Bibliotekų įstatymu taip pat išplėstas bibliotekų veiklos apibrėžimą. Greta dokumentų kaupimo, tvarkymo, sisteminimo ir saugojimo įrašytas skaitmeninimas, panauda ir viešinimas, bibliografavimas, kultūrinių ir edukacinių programų organizavimas, kultūros plėtra.

Į viešosios bibliotekos apibrėžimą taip pat įtraukta, kad tai visiems vartotojams prieinama biblioteka, ne tik kaupianti ir sauganti universalų teritorijos (apskrities, savivaldybės), kurioje ji yra, bendruomenės poreikius tenkinantį dokumentų fondą, bet ir teikianti gyventojams informacijos ir viešosios interneto prieigos paslaugas, vykdanti kraštotyros, skaitymo skatinimo, informacinio raštingumo bei kitas su bibliotekų veikla susijusias neformaliojo švietimo programas ir projektus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.