Kultūra

2015.02.14 17:02

„Arkos“ galerijoje – spalvų terapija iš Prancūzijos

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.14 17:02

Tamsią žiemos dieną Vilniaus „Arkos“ galerija siūlo spalvų terapiją. Galerijoje eksponuojami lietuvių dailininkų darbai, kuriuos menininkai sukūrė vasarą viešėdami Prancūzijoje.

Tamsią žiemos dieną Vilniaus „Arkos“ galerija siūlo spalvų terapiją. Galerijoje eksponuojami lietuvių dailininkų darbai, kuriuos menininkai sukūrė vasarą viešėdami Prancūzijoje.

Grupė Lietuvos dailininkų vasaros plenere pietų kraštuose tapė trečią kartą. Šįkart dvi savaites praleidę Provanso žemėje menininkai pristato tai, ką sukūrė. Galerijos salėse – ryškios spalvos ir daug geros nuotaikos. Į Prancūziją dailininkus lydėjusi menotyrininkė Nijolė Tumėnienė sako pastebinti, kad po tokių kelionių menininkų kūryboje atsirado naujų motyvų, keičiasi spalvų skalė, apšvietimo, erdvės suvokimas.

„Kai buvo klasikai ir jaunimas, net iškilo meno tautiškumo klausimų – reikia jo šiandien, ar nereikia“, – sako N. Tumėnienė

Devyni dviejų kartų dailininkai, kaip vyresnieji Rimas Bičiūnas, Bronius Gražys, Dalia Kasčiūnaitė ar jaunesniosios kartos –  Patricija Jurkšaitytė, Paulius Juška, Vytenis Lingys kūrė pilyje, kuri priklauso atsiskyrėliui mąstytojui. Pilies svečiai ir kelionės po apylinkes dailininkus įkvėpė skirtingai. Tie patys objektai ir kiekvieno menininko savitas žvilgsnis į juos – trijose galerijos „Arka“ salėse.

Ekspozicijos organizatorius Edvidas Žukas mano, kad, rengiant plenerus, svarbiausia sukurti kūrybai tinkamą aplinką.

„Man įdomi emocija, visas grožis – kaip jie tai perkels į drobes. O mano reikalas – viskuo pasirūpinti, kad jie būtų laimingi ir turėtų gerų įspūdžių“, – teigia E. Žukas.

Baigiantis plenerui, dailininkai surengė parodą Prancūzijoje. Į ją atvyko keli šimtai žmonių, gyvenančių pilies apylinkėse. Dalyviai sako, kad Lietuvoje tokio aktyvaus domėjimosi daile negalėtum tikėtis. O žmonės kalbėjo, kad lietuvių tapyba panaši į prancūziškąją.

Kasmet į plenerus užsienyje dailininkus kviečia galerija „Menų tiltas“. Tapę Prancūzijoje, Sardinijoje, kitąmet menininkai bus kviečiami į Italiją, Asyžiaus apylinkes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.