Kultūra

2015.09.08 13:45

V. Masalskis: mes pasimetėme tarp daiktų, bet yra, kas džiugina

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Galime liūdnai konstatuoti, kad žmonės visiškai sumaterialėjo, pasimetė tarp daiktų, bet dabar toks laikmetis, tinklalapiui LRT.lt sako vienas iškiliausių šalies teatro ir kino aktorių Valentinas Masalskis. „Tačiau mes tampame geresniais, socialesniais. Mes pradedame rūpintis tuo, kuris gyvena už sienos, už tvoros. Tai svarbiausia“, – mano V. Masalskis.

Galime liūdnai konstatuoti, kad žmonės visiškai sumaterialėjo, pasimetė tarp daiktų, bet dabar toks laikmetis, tinklalapiui LRT.lt sako vienas iškiliausių šalies teatro ir kino aktorių Valentinas Masalskis. „Tačiau mes tampame geresni, socialesni. Mes pradedame rūpintis tuo, kuris gyvena už sienos, už tvoros. Tai svarbiausia“, – mano V. Masalskis.

Kas aktoriui yra šv. Kalėdos? „Mūsų Kalėdos turi ryšį su pagonybe – trumpiausia diena, kai vyksta virsmas ir dienos pradeda ilgėti. Krikščionybė – sociali, vargšų religija. Tai religija, kuri rūpinasi nuskriaustaisiais. Todėl šios šventės asocijuojasi su švara, atvirumu, nebijojimu atsiverti kitam ir jį išgirsti. Ne veltui Kūčios yra šeimos, suartėjimo šventė, savo nuoskaudų ir nelaimių pripažinimas“, – pažymi aktorius.

Pašnekovas įsitikinęs, kad nors mūsų visuomenė yra materiali, ji gerėja, tampa sociali, žmonės rūpinasi tais, kurie gyvena šalia mūsų, ir tai esą svarbiausia.

„Materialėjimas – totalus, bet dabar toks amžius. Man labai patinka Marko Aurelijaus pasakymas, kad pasaulis trokšta daryti tai, kam lemta atsirasti. Galime liūdnai konstatuoti, kad žmonės pasimetė tarp daiktų, bet aš manau, kad mes turime ne su tuo kovoti, o tai pripažinti“, – svarsto aktorius.

Vaikystės Kūčios bei šv. Kalėdos aktoriui asocijuojasi su rimtimi, stalu, susikaupimu, dvasine švara, kuri esą tokia pati švari kaip sniegas, kai tik jis pradeda snigti. „Tai pabuvimas kartu, šventės, per kurias neprisigeriama, nepersivalgoma, bet pasikalbama“, – kalba aktorius.

To visiems LRT.lt skaitytojams V. Masalskis ir linki – dvasinio atsinaujinimo, švaros, sveikatos bei idėjų. „Norėčiau, kad pamatytume ir tą artimą žmogų, gyvenantį už sienos“, – priduria aktorius.