Naujienų srautas

Kultūra2013.12.18 10:33

Susikaupti Kalėdų metui parodoje kviečia angelai, vaikai ir paukščiai

Angelai, madonos, vaikai, paukščiai, žvėrys ir kitos būtybės, apsigyvenusios lietuvių primityvistės Elenos Kniūkštaitės kūrybos pasaulyje, kviečia susikaupti Kalėdų metui.

Angelai, madonos, vaikai, paukščiai, žvėrys ir kitos būtybės, apsigyvenusios lietuvių primityvistės Elenos Kniūkštaitės kūrybos pasaulyje, kviečia susikaupti Kalėdų metui.

Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ atidaryta tapytojos E. Kniūkštaitės paroda. Jos kūryboje susipina tautiniai ir religiniai motyvai.

„Tie angelai atsirado kažkada nei iš šio, nei iš to, ir aš jų nenoriu atsikratyti. Man jie tinka. Kai kur norisi vaikiškumo, lyg kažkokio linksmumo. Tas angeliukas – ne šventumo simbolis, o tiesiog praskaidrina nuotaiką, – sako E. Kniūkštaitė. – Nesinori negatyvo, nors ir būtum pats negatyviai nusiteikęs ir užgriūtas kokių nors nemalonumų. Kai eini tapyti, turi būti kažkiek atsitraukęs nuo visko, nurimęs. Tiktai tada akyse telkiasi šviesa ir norisi kažką šviesaus sukurti.“

Parodoje – peizažai, natiurmortai ar figūrinės kompozicijos. Juose vyrauja vakaro metas, jo šviesa ir spalvos. Pasak menininkės, tai gražiausias paros metas. O kūryboje, anot E. Kniūkštaitės, svarbiausia šviesa ir dangus, nuo jo prasideda jos peizažai.

Pasak menotyrininkės, E. Kniūkštaitės kūryba – tai XX a. antrosios pusės lietuvių tapybos aukso fondas.

„Ji sugeba darbuotis figūrinės kompozicijos, peizažo, natiurmorto srityje. Menininkės paveikslai iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprastučiai, tokia tarsi negudri kompozicija. Bet už šitų paprastų dalykų – tikrai neprastų – slypi didžiulė meistrystė. Tapydama pačius paprasčiausius motyvus ji sugeba sukurti mistišką, paslaptingą atmosferą“, – kalba menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.

Paroda galerijoje „Akademija“ veiks iki sausio 4 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi