Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

EP narys: mums reikia filmų, kad geriau suprastume, kam leidžiame įstatymus

ELTA 2015.09.08 13:45

Europos Parlamento (EP) teikiamą LUX kino apdovanojimą laimėjo režisieriaus Felixo van Groeningeno juosta „Lūžęs gyvenimo ratas“.

Europos Parlamento (EP) teikiamą LUX kino apdovanojimą laimėjo režisieriaus Felixo van Groeningeno juosta „Lūžęs gyvenimo ratas“.

Dėl LUX kino apdovanojimo 2013 metais taip pat varžėsi režisierės Valeria Golino darbas „Miele“ bei Clio Barnard filmas „Savanaudis milžinas“ („The Selfish Giant“).

Laureatą iš trijų finalininkų renka EP nariai.

EP pirmininkas Martinas Schulzas, teikdamas apdovanojimą, teigė, kad institucija labai dažnai savo diskusijas apriboja – kalba apie ekonomiką, skaičius, palūkanų lygį, ir dažnai jai pritrūksta idėjos, minties apie laisvą, solidarią visuomenę, kurios stiprybė – įvairovė.

„Europa yra istorijos, kurios yra pasakojamos joje, Europos kinas ir šie trys filmai taip pat pasakoja europietiškas istorijas: kuo mes galėtume ir norėtume būti. Tai istorijos iš kasdieninio mūsų gyvenimo. Visi filmai jautriai pasakoja tas istorijas, seniai neteko matyti tokių jautrių filmų. Tai filmai, kurie vyksta visų mūsų namuose. Jums nereikia politikų, kad jūs kurtumėte filmus, bet mums reikia jūsų, kad geriau suprastume, kam mes leidžiame įstatymus“, – kalbėjo M. Šulcas.

Filmas „Lūžęs gyvenimo ratas“ pasakoja Elizos ir Didjė meilės istoriją. Tėvai sužino, jog jų maža dukra serga vėžiu. Juosta pasakoja apie ilgą kovą su sunkia liga bei skirtingus šeimos narių išgyvenimus, viltis ir patirtis.

LUX kino apdovanojimas įsteigtas 2007-aisiais ir teikiamas kiekvienais metais. Šiuo apdovanojimu siekiama paskatinti diskusijas dėl ES ir jos vykdomos politikos bei paremti ES kūrėjų pastatytų filmų platinimą visoje Europoje. Konkurso pradžioje 16 LUX kino apdovanojimo atrankos komisijos narių atrenka dešimtį filmų oficialiai atrankai, vėliau trys filmai išrenkami finaliniam konkursui.

2013 metų rudenį šie filmai buvo rodomi visose valstybėse narėse. Visi konkurso dalyviai yra subtitruojami 24 oficialiomis ES kalbomis, taip siekiant užtikrinti kūrinio sklaidą.

2010 metais į konkurso oficialios atrankos dešimtuką pateko režisieriaus Šarūno Barto filmas „Eurazijos aborigenas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi