Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas

Aktorei Danutei Juronytei-Zelčiuvienei įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos įvertinimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Aktorei Danutei Juronytei-Zelčiuvienei įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos įvertinimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Šįmet 80-ąjį jubiliejų švenčianti aktorė sako, kad nešti šviesą ir tikėti, menininkui nėra sunku – esą visas kančias kuriant vaidmenį atlygina žiūrovų dėmesys.

Aktorė baigė Juozo Miltinio dramos studiją, dirbo Panevėžio, vėliau Kauno dramos teatruose. Kino ir televizijos filmuose, teatre ji sukūrė apie aštuonias dešimtis vaidmenų, Kauno dramos teatre statė spektaklius. Aktorė sako žinanti nesėkmes, o savo darbus pačiai vertinti esą sunku.

„Kai kuri vaidmenį, jis tuo metu – pats brangiausias. O kai paskui pažiūri atgal,  sunku pasakyti. Išskirti galėčiau televizijos filmą „Vilius Karalius“, – apie tai, kad sunku lyginti skirtingų vaidmenų svarbą pasakoja  D. Juronytė-Zelčiuvienė.

Aukščiausias kultūros ministerijos garbės ženklas  „Nešk savo šviesą ir tikėk“ aktorei skirtas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. Apdovanojimas trečius metus teikiamas kultūros ir meno žmonėms, dvasininkams, kultūros mecenatams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi