Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Auksinis balsas“ – rokeris Jeronimas Milius

Tikro garso TV projektas „Auksinis balsas“ šeštadienį pasiekė kulminaciją – paaiškėjo konkurso nugalėtojas. Komisijos nariai ir televizijos žiūrovai vienbalsiai laimėtoju išrinko rokerį Jeronimą Milių.

Tikro garso TV projektas „Auksinis balsas“ šeštadienį pasiekė kulminaciją – paaiškėjo konkurso nugalėtojas. Komisijos nariai ir televizijos žiūrovai vienbalsiai laimėtoju išrinko rokerį Jeronimą Milių.

„Labai smagu, nes iki paskutinės akimirkos nežinojau, kaip bus, nepaisant to, kad bent kelias laidas pavyko išsiveržti į priekį. Ir kūrinius rinkausi ne pagal tai, kas daugiausiai surinko simpatijų ar balsų laidose. Tiesiog teko grįžti prie šaknų, prie roko, ir labai džiugu, kad žiūrovą tai papirko“, – džiaugėsi laimėtojas.

Paradoksalu, tačiau atlikėjas pripažino pradžioje skeptiškai žiūrėjęs į šį projektą. „Kai pamačiau, kad jis kokybiškas, pakeičiau nuomonę, kokybė man labai svarbi, todėl labai džiaugiuosi ne dėl to, kad laimėjau, o dėl to, kad dalyvavau, kokybiškai pavyko pabūti įvairiuose amplua“, – kalbėjo atlikėjas.

Įsimintiniausiu momentu J. Milius įvardino jau antroje laidoje vykusį virsmą, kai suprato, jog teks „žaisti“ pagal projekto taisykles ir įkūnyti kaskart naujus personažus. „Gavosi praktiškai aktorinis uždavinys. Stilistės padaro vaizdą, tu pažiūri į veidrodį ir supranti, koks bus tavo personažas. Su tokia komanda dirbti yra puiku. Jos padarė pusę darbo, man liko tik išpildyti. Tam turi įdėti visą vidų“, – prie pergalės prisidėjusiųjų nepamiršo rokeris.

Paklaustas, kuris muzikinis stilius projekto metu buvo didžiausias iššūkis, Jeronimas juokavo: „Aš nesakysiu, kad opera buvo sunkiausia, nes ji buvo sunkiausia“. Daug pastangų pareikalavusiu atlikėjas įvardino latino stilių, kuris neleido pasireikšti vokalui ir nebuvo artimas rokerio širdžiai.

„Dabar nėra laiko šventimui, pats darbymetis, bet kai bus proga, tai švęsim rokeriškai – normaliai iki ryto!“ – pažadėjo Jeronimas.

Lemiamoje kovoje Didžiojoje LRT studijoje susitiko penki atlikėjai: Jeronimas Milius, Jokūbas Bareikis, Liudas Mikalauskas, Šorena Džianašvili ir Girmantė Vaitkutė.  Dvylika savaičių kovoję šeštadienio vakarą atlikėjai turėjo lygius šansus – visi anksčiau surinkti balai anuliuoti. Finalo laimėtoją lėmė komisijos reitingai bei žiūrovų balsai.

Vakaro komisiją sudarė šeši nariai  nariai: Zita Kelmickaitė, Zbignevas Levickis, Sigutė Stonytė, Nomeda Kazlaus ir Vilniaus simfoniniam orkestrui diriguojantis Vytautas Lukočius.

Pirmasis scenoje pasirodė L. Mikalauskas. Vertintas dėl lietuvybės puoselėjimo bei peiktas dėl operinio dainavimo „manieros“, atlikėjas išliko ištikimas abiems pastariesiams. Pasirinkęs Herkaus Manto raudą iš G. Kuprevičiaus operos „Prūsai“,  L. Mikalauskas viską padarė teisingai ir garbingai, anot Z. Kelmickaitės.

Antrą scenoje išvydome basą Girmantę Vaitkutę su Jurgos Šeduikytės daina „Nebijok“.

„Šiandien neturi būti jaudulio – šiandien džiaugsmas“, – sakė Š. Džianašvili atlikusi E. Piaf kūrinį „Milord“. Gruzinų dainininkės pasirodymas scenoje, anot komisijos narės S. Stonytės, išsiskyrė temperamentingu atlikimu.

 „Aš nustėrusi ir nustebusi, kad šis žmogus yra aktorius, o ne dainininkas“, – J. Bareikio pasirodymą scenoje įvertino S. Stonytė. Atlikėjas pasirinko britų grupės „Bee Gees“ kūrinį „Stayin alive“ ir pademonstravo plačius vokalinius sugebėjimus.

Rokeris J. Milius liko ištikimas savo žanrui ir viena iš finalinių dainų pasirinko „Deep Purple“ baladę „Mistreaded“.

Po pirmųjų dainų komisijos narių favoritu tapo J. Milius. Žiūrovai antrino komisijos nariams – J. Milius buvo ir jų numylėtinis.

Kitas dainų etapas taip pat prasidėjo L. Mikalausko pasirodymu. Antruoju atlikėjo pasirinkimu tapo  Vytauto Barkausko kūrinys „Praeities balas“. „Liudai, jūs esate ekskliuzyvas“, – liaupsindamas L. Mikalausko drąsą, vokalą ir užsispyrimą kalbėjo profesorius Z. Levickis.

Girmantė atliko savo repertuare jau pamėgtos Adelės kūrinį „Set fire to the rain“. 

Šorena į sceną žengė su jau ankščiau komisijos puikiai įvertintu La Boheme kūriniu. Pianino melodijos bei moters vokalas užbūrė publiką. „Šorena toks deimančiukas, kaukazo deimantas“, – kalbėjo V. Lukočius. Anot profesoriaus Z. Levickio, Šorena projekto metu padarė didžiausią pažangą.

Sauliaus Mykolaičio „Nemigą“ J. Bareikis pasirinko kaip antrą savo dainą. „Visi patikėjome“, – apie jautrų Jokūno atlikimą kalbėjo V. Lukošius.

Antruoju kūriniu „Queen“ „Too much love will kill you“  pasirinkęs J. Milius, anot V. Lukočiaus, pavergė ryžtu ir iššūkių ieškojimu.

Skaičiuojant projekto rezultatus, žiūrovai galėjo pasidžiaugti smagiausiomis projekto akimirkomis.

Naujojo laimėtojo pasveikinti atvyko ir „Auksinio balso“ nugalėtoja Vilija Matačiūnaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi