Kultūra

2015.09.08 13:45

A. Mamontovas: kai pasiūlė vaidinti Hamletą – net nukratė

Penktadienio vakare ir šeštadienį nacionaliniame dramos teatre vaidinami paskutiniai Eimunto Nekrošiaus „Hamleto“ spektakliai. Paskutinį spektaklį šeštadienį tiesiogiai transliuos ir LRT televizijos kanalas „Kultūra“

Penktadienio vakare ir šeštadienį nacionaliniame dramos teatre vaidinami paskutiniai Eimunto Nekrošiaus „Hamleto“ spektakliai. Paskutinį spektaklį šeštadienį tiesiogiai transliuos ir LRT televizijos kanalas „Kultūra“

Penktadienio vakarą aktoriai rengiasi priešpaskutiniam „Hamleto“ spektakliui. Tai bus jau 214 vadinimas. Pagrindinį vaidmenį spektaklyje kuriantis Andrius Mamontovas sako, kad „Hamletas“ – tai tarsi atskiras jo gyvenimo etapas. Jis ir šiandien puikiai prisimena dieną, kai sulaukė Eimunto Nekrošiaus pasiūlymo vaidinti. Sulaukęs Hamleto amžiaus – savo 29 gimtadienio išvakarėse.

„Kai E. Nekrošius pasakė, kad daro spektaklį, pavadinimu „Hamletas“. Pagalvojau, jog jis nori, kad parašyčiau muziką. Kai pasiūlė Hamleto rolę, net nukratė, nes buvo netikėta. Tai buvo geriausia gimtadienio dovana, kokią esu gavęs“, – pasakojo A. Mamontovas.

„Viskas  praeina, tik ne viskas ateina, ne pirmas spektaklis, vis tiek ateina laikas, reikia atsisveikinti. [...] Laikas, kai kiti artistai turėtų vaidinti, pasikeisti kartos“, – teigė aktorė Dalia Storyk.

„Atsisveikinti su vaidmeniu ne gaila, vaidmuo nenusibodo, bet kai kurie spektakliai neturi laiko, bet yra vaidmenys, kurie turi laiką. Man atrodo, mano vaidmuo turi aiškų laiko limitą, tai aš jį aiškiai pradėjau jaust, dėl to ramia dūšia atsisveikinu su juo“, – aiškino aktorė Viktorija Kuodytė.

„Hamletas“ pirmą kartą suvadintas 1997 gegužės 11 d., per 17 gyvavimo metų spektaklis aplankė daugiau nei 40 šalių ir vaidintas 78 pasaulio teatrų scenose. Vaidintas ir tikrojoje princo Hamleto pilyje Danijoje, Elsinore, kurioje ir vyksta tikrasis pjesės veiksmas, taip pat ir „Globus“ teatre Londone, kuriame dirbo Williamas Shakespeare`as.

režisierius 01 28 19 „Geriausia, kad spektaklis liktų visų atminty, kaip geras prisiminimas. Nesąmoningai paankstintas spektaklio uždarymas, nesakau, pabaiga, jis liks prisiminimuose“, – sakė režisierius E. Nekrošius.

Paskutinį Hamleto spektaklį šeštadienį nuo 18 val. 30 min. tiesiogiai transliuos LRT „Kultūros“ kanalas.