Kultūra

2015.09.08 13:45

Nacionaliniame operos ir baleto teatre – Lenkijos baleto gastrolės

Monika Petrulienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Varšuvos didžiojo teatro baleto trupė du vakarus Nacionaliniame operos ir baleto teatre rodo pastatymą „Laiko atspindžiai“. Jame – net trijų choreografų darbai.

Varšuvos didžiojo teatro baleto trupė du vakarus Nacionaliniame operos ir baleto teatre rodo pastatymą „Laiko atspindžiai“. Jame – net trijų choreografų darbai.

Vienaveiksmių baletų vakaras „Laiko atspindžiaI“ Varšuvos didžiajame teatre pastatytas prieš metus. Pasak Lenkijos nacionalinio baleto vadovo Kšyštofo Pastoro, kuris vadovauja ir Lietuvos nacionalinei baleto trupei, Varšuvos pastatymas – tai vakaras, kuriame susitinka trys XX-ojo–XXI-ojo amžių choreografai. Tai brito Ashley Page`o, paties K. Pastoro ir žymaus amerikiečių choreografo Williamo Forsythe`o kompozicijos.

Varšuvos didžiojo teatro trupėje šoka lenkų, rusų, prancūzų, japonų ir net australų. Vienas baleto solistų baltarusis Maximas Woitiulas sako, kad visi pastatymai Varšuvoje – gyvoji klasika. Čia nėra atsitiktinių spektaklių, todėl dirbti tokioje komandoje – malonumas. O baletas, kurį pristato lietuviams, jam asocijuojasi su jaunyste, kūno grožiu ir energija.

„Aš tiesiog žaidžiu. Tai labai sunku, nes reikia itin gero fizinio pasirengimo. Bet mūsų trupė – reikia ją pamatyti, kas darosi, kai išeiname iš scenos į užkulisius: matau patenkintus kolegas, visi dar pilni energijos“, – pasakoja baleto solistas M. Woitiulas.

Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje gastroliuojanti Varšuvos didžiojo teatro baleto trupė – dalis mainų programos. Vilniečiai jau rodė Lenkijoje baletus „Čiurlionis“ ir „Barbora Radvilaitė“.

„Mums buvo labai svarbu pamatyti tai, kas galbūt atitinka tuos kūrybinius, kultūrinius procesus, reflektuotų tuos kultūrinius procesus, kurie vyksta visoje Europoje. Ir tai, ką jie turi, būtent tai ir yra“, – sako Nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.

Teatro vadovas sako, kad tokios mainų programos yra reikalingos ir teatrui, ir žiūrovams. Prieš dvejus metus Nacionalinis operos ir baleto teatras scenomis keitėsi su Estijos operos ir baleto teatru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.