Kultūra

2015.09.08 13:45

Pradedama labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2013“

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.09.08 13:45

Aukodami galime padėti ne tik vargstantiems, bet ir sau“, – sako vienas garsiausių Lietuvos žurnalistų, rašytojas ir LRT laidų vedėjas Algimantas Čekuolis, kviesdamas aukoti labdaros akcijai „Maltiečių sriuba 2013“. Koncertą jau trečiadienį nuo 19 val. tiesiogiai transliuos LRT televizija.

„Aukodami galime padėti ne tik vargstantiems, bet ir sau“, – sako vienas garsiausių Lietuvos žurnalistų, rašytojas ir LRT laidų vedėjas Algimantas Čekuolis, kviesdamas aukoti labdaros akcijai „Maltiečių sriuba 2013“. Koncertą jau trečiadienį nuo 19 val. tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Aštuntąjį kartą Maltos ordino ir LRT rengiama akcija šiemet bus pradėta specialiu koncertu-telemaratonu, kuriame garsūs atlikėjai bei LRT laidų vedėjai kvies aukoti. 

Šiemet koncerte matysime itin gausų būrį vedėjų – jų bus daugiau nei dešimt: Algimantas Čekuolis, Zita Kelmickaitė, Violeta Baublienė, Audrius Giržadas, Jurgita Jurkutė, Marijus Žiedas bei kiti žinomi LRT laidų veidai. Scenoje taip pat pasirodys žymiausi visų kartų Lietuvos atlikėjai: Stasys Povilaitis, Liudas Mikalauskas, Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, Evelina Sašenko, Inga Valinskienė, merginų grupės „ŠarkA“ bei „Pop ladies“, Martynas Kavaliauskas. Išskirtinį pasirodymą dovanos baleto primarijus Nerijus Juška su savo mažaisiais auklėtiniais. Susirinks visi, kurie neabejingi vienišiems, sunkiai sergantiems seneliams ir nori jiems padėti.

Simboliniu koncertu prasidėjusi akcija visą gruodžio mėnesį tęsis visos Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Jos metu bus dalinama akcijos ženklu tapusi sriuba. Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinis sekretorius Eivydas Bingelis atskleidė, kad Klaipėdoje kalėdinės akcijos, skirtos „Maltiečių sriubos“ projektui, metu bus uždegamos kryžiaus formos žvakeles, ir palinkėjo, kad tarsi žvakė žvakę gerumas uždegtų gerumą ir žmonės neliktų abejingi.

Visi, norintys prisidėti prie šios akcijos, gali tai padaryti skambindami arba siųsdami žinutę šiais trumpaisiais numeriais: 1416 (auka – 2 Lt), 1417 (auka – 5 Lt), 1418 (auka – 10 Lt).Tais pačiais trumpaisiais numeriais bus galima aukoti ir tiesioginio telemaratono „Maltiečių sriuba 2013“ per LRT metu –  jau trečiadienį nuo 19 val.

Maltiečiai visoje Lietuvoje globoja daugiau nei 1200 senelių, 300-ams jų kasdien vežamas karštas maistas. Skelbiama, kad šiemet jau surinkta 198 367 Lt. Už šiuos pinigus galima nupirkti 56 676 sriubos porcijas. Akcijos rengėjams reikalingi 339 tūkst. Lt, kad galėtų pasirūpinti jau esamų sriubos gavėjų išlaikymu. Tačiau paramos ir globos poreikis iš tiesų yra didesnis ir jam bent iš dalies patenkinti reikalingi dar 200 tūkst. Lt. Akcijos tikslas – surinkti 539 tūkst. Lt. Akcijos rengėjai tikisi, kad šiais metas surinktos lėšos leis ne tik pratęsti „Maisto ant ratų“ ir „Socialinė priežiūra namuose“ projektus, bet ir juos išplėsti atliekant krikščionišką pareigą skleisti žmogišką užuojautą ir savitarpio pagalbą.

„Maltiečių sriuba 2012“ metu visoje Lietuvoje buvo surinkta 333 288 Lt. Už šiuos pinigus šiemet buvo vykdomi vienišiems, sunkiai sergantiems, neįgaliems, negalintiems savimi pasirūpinti žmonėms skirti Maltos ordino pagalbos tarnybos projektai – „Maistas ant ratų“ penkiolikoje miestų ir „Socialinė priežiūra namuose“ keturiuose miestuose. Taip pat vienišiems žmonėms nuvežta daugiau kaip 50 tūkst. porcijų karšto maisto, daugiau kaip 9 tūkst. kartų juos aplankė maltiečių slaugės.

Įkurtas daugiau nei prieš 900 metų Jeruzalėje, Maltos ordinas laikomas seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje. Šiuo metu suskaičiuojama daugiau kaip 80 tūkst. Maltos ordino savanorių visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt