Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vatikano ir Oksfordo universitetų bibliotekų rankraščiai tapo prieinami internete

BNS 2015.09.08 13:45

Vatikano ir Oksfordo universiteto bibliotekos internete paskelbė pirmuosius jose saugomų senovinių rankraščių 1,5 mln. puslapių.

Vatikano ir Oksfordo universiteto bibliotekos internete paskelbė pirmuosius jose saugomų senovinių rankraščių 1,5 mln. puslapių.

Apie ketverių metų projektą perkelti vertingiausius hebrajų ir graikų kalbomis rašytus rankraščius bei dalį pirmųjų spausdintų knygų į skaitmeninį formatą abi bibliotekos paskelbė 2012 metais.

Tarp pirmųjų svetainėje http:/bav.bodleian.ox.ac.uk antradienį pasirodžiusių rankraščių yra abiejose bibliotekose saugomos dviejų tomų Gutenbergo biblijos ir įspūdinga spalvotais piešiniais bei medžio raižiniais iliustruota XV a. vokiečių Biblija.

2 mln. svarų vertės projektą finansuoja „Polansky“ fondas, kurio tikslas yra padaryti informaciją prieinamą visiems.

Vatikano biblioteka, kuri buvo įkurta 1451 metais, yra viena svarbiausių pasaulio mokslinių bibliotekų. Tuo metu Oksfordo universiteto Bodlio biblioteka (Bodleian library) yra didžiausia universiteto biblioteka Didžiojoje Britanijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi