Kultūra

2013.12.01 12:08

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos dalyviai

Penktadienį LRT studijoje simboliniu koncertu pradėtas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos konkursas ir paaiškėjo jo dalyviai. Taip pat debiutavo nauja vedėjų pora – Arūnas Valinskas ir Simona Nainė.

Penktadienį LRT studijoje simboliniu koncertu pradėtas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos konkursas ir paaiškėjo jo dalyviai. Taip pat debiutavo nauja vedėjų pora – Arūnas Valinskas ir Simona Nainė.

Dėl teisės atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse varžysis Donatas Montvydas, Justinas Lapatinskas, Martynas Kavaliauskas, Vilija Matačiūnaitė, „Pop ladies“, Jurijus Veklenko, Juozas Butnorius, Soliaris, Julija Jegorova, Monika Linkytė, Neringa Šiaudikytė, Aistė Pilvelytė, Mia, Aleksandra Melnikova, „VIG rozes“, Tadas Vilčinskas ir kt.

„Mes ateiname tam, kad sulaužytume tai, kas sena“, – scenoje beisbolo lazda daužydamas televizorių ir koncertą pradėjo laidų vedėjas, prodiuseris Arūnas Valinskas.

S. Nainė ant scenos pasirodė nešina didžiuliu tortu su žvakutėmis. „Mano brangus kolega, mano mokytojau, sveikiname su gražiu gimtadieniu! Sugalvokit norą!“, – scenos partnerį praėjusio gimtadienio proga netikėtai pasveikino ji. A. Valinskas lapkričio 28-ąją šventė 47-ąjį gimtadienį. Pūsdamas žvakutes jis sugalvojo norą: „Kad sulaukčiau to laiko, kai mes laimėsime „Euroviziją!“. Tokių pat užmojų neslepia ir visa nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos rengėjų komanda, šiemet pateikusi naujas taisykles ir neįprastą atrankos formatą.

Dvidešimtajam „Eurovizijos“ jubiliejui paminėti skirtos laidos vedėjai pakvietė žiūrovus į muzikinę kelionę laiku. Šių metų atrankos dalyviai atliko visas 14 dainų, kurias Lietuva per dvidešimt metų siuntė į tarptautinę „Eurovizijos“ sceną.

Kompozitorius Deividas Zvonkus prisidėjo prie kūrybinio proceso ir dainų pritaikymo atlikėjams. Paklaustas, ar dainas pasirinko patys atlikėjai, kompozitorius atkleidė, jog būta pageidavimų, kurie buvo išpildyti, tačiau teko ir įkalbinėti.

Pirmą kartą 1994 metais Airijoje, Dublino mieste Ovidijaus Vyšniausko atlikta daina naujai suskambo J. Lapatinsko lūpose. Atlikėjas nepabūgo ir kaskadinio triuko be apsaugų – dainuoti pradėjo sėdėdamas ant ore pakibusio balto mėnulio.

Minint tarmių metus nepamirštas ir vienintelis tarmiškai „Eurovizijoje“ skambėjęs kūrinys. 1999 metais Aistės Smilgevičiūtės atliktą dainą „Strazdelis“ sudainavo V. Matačiūnaitė. Atlikėja prikaustė ne tik vokaliniais sugebėjimais, bet ir kelių metrų įspūdingu sijonu.

„VIG rozes“ su energingų šokėjų pagalba scenoje suruošė stilingą reginį, primindamos SKAMP grupės atliktą „You got style“ dainą. Pastaroji laimėjo 13-tąją vietą 2001 metais Danijoje. Renginio vedėjus sudominusios savo grupės pavadinimu merginos atskleidė, jog VIG – tai „vokalinės instrumentinės grupės“ trumpinys.

Stebėtinai kitaip Martyno Kavaliausko lūpose nuskambėjo Aivaro Stepukonio daina „Happy you“. 2002 metais ši daina užėmė 23 vietą Estijoje vykusiame konkurse. Pristatydama minėtą dainą renginio vedėja Simona nepabūgo išbandyti estų kalbos.

Monika Linkytė ir Jurijus Veklenko atliko Lino Adomaičio ir Simonos 2004 metais Turkijoje skambėjusią dainą „What`s happened to your love“. Vėlesniuose etapuose atlikėjai dalyvauti žada atskirai.

Soliaris atliko „Laura and the Lovers“ 2005 metais Ukrainoje dainuotą kūrinį „Little by little“.

„Pop ladies“ atliko didžiausią pasisekimą, šeštąją vietą 2006 m. „Eurovizijos“ konkurse, pelniusią LT United dainą „We are the winners“. Moteriškos lyties atlikėjų lūpose kūrinys suskambo išties netikėtai ir naujai.

Aleksandra Metalnikova, žinoma kaip Lietuviškojo „X faktoriaus“ dalyvė, tikino neabejojanti, kad ir lyrinė daina gali laimėti „Euroviziją“. Moteris atliko 2007 metais Suomijoje skambėjusį grupės „4fun“ kūrinį „Love or leave“.

J. Jegorova scenoje pasirodžiusi su romantiška suknele žiūrovus nustebino atlikdama rokerio Jeronimo Miliaus dainą „Nomads in the night“. Pripažinusi, kad pradžioje dainuoti šį kūrinį buvo nedrąsu, atlikėja puikiai susitvarkė su jai paskirta užduotimi. 2008 metais Serbijoje vykusiame konkurso finale Lietuvos atstovo nepamatėme.

2010 metais Suomijoje su daina „Eastern European Funk“ pasirodžiusi grupė „Inculto“ sulaukė nemažai dėmesio, tačiau į finalą nepateko. Atkartodamas „Inculto“ pasirodymą J. Butnorius nepabūgo nusiplėšti drabužių ir likti blizgiais apatiniais, tuo metu laikinas jo scenos partneris T. Vilčinskas išliko santūresnis.

Neringa Šiaudikytė, atlikusi Evelinos Sašenko dainą „C‘est Ma Vie“, pripažino, kad pakartoti tokios stiprios vokalistės atliktą kūrinį jai buvo nemenkas išbandymas. 2011 metais Vokietijoje Evelina užėmė 19 vietą.

2012 metų Švedijoje vykusio konkurso pasirodymą pakartojo pats Donatas Montvydas neapsieidamas be savo jau firminiu tapusio judesio, A. Valinsko praminto „suktuku“.

Dar viena moteris, neišsigandusi vyro atliktos dainos, – Mia. Ji dainavo 2013 metais Švedijoje skambėjusią A. Pojavio dainą „Something“.

Pirmoji „Eurovizijos“ atrankos laida nebuvo konkursinė, tik simbolinė, tačiau jau kitoje laidoje sulauksime ir keturių komisijos narių bei trijų muzikos ekspertų iš Vokietijos, Rusijos ir Švedijos vertinimų. Kaip minėjo LRT prodiuseris Audrius Giržadas, pasikviesdami „nuomonę iš šalies“, atrankos rengėjai tikisi atsiriboti nuo vyraujačių simpatijų ir išrinkti patį geriausią ir profesionaliausią atlikėją atstovauti šaliai „Eurovizijoje“.

Primename, kad iš dvidešimties dalyvaujančių atlikėjų per kelis etapus bus atrinkti tik keturi atlikėjai, kurie susirungs finale vasario mėnesį.

Pasigrožėti atrankos atidarymo koncertu LRT žiūrovai galės gruodžio 14 dieną, 21 val.