Kultūra

2015.09.08 13:45

„Carmen“ sujungia klasikinę muziką su moderniu šokiu

Monika Petrulienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Nacionalinis operos ir baleto teatras rengiasi premjerai – penktadienį pristatys baletą „Carmen“. Spektaklyje klasikinė Georges`o Bizet muzika jungiama su moderniu šokiu. Pasak statytojų, ne visi baleto artistai sutiko šokti nusiavę puantus.

Nacionalinis operos ir baleto teatras rengiasi premjerai – penktadienį pristatys baletą „Carmen“. Spektaklyje klasikinė Georges`o Bizet muzika jungiama su moderniu šokiu. Pasak statytojų, ne visi baleto artistai sutiko šokti nusiavę puantus.

Pusė metų spektaklio repeticijoms – ilgas laikas. Tačiau Nacionaliniame operos ir baleto teatre baletą „Carmen“ statanti olandų choreografė sako, kad laiko vos užteko. Baleto artistams teko mokytis modernaus šokio. Daugelis nežinojo jo principų ir nusprendę pabandyti dirbo daug.

„Įdomu dirbti su žmonėmis, kurie atviri naujovėms. Žinoma, kad mes turėjome problemų, jiems buvo sunku, kentėjo ir kojos, ir rankos. Merginos tapo fiziškai stipresnės, nes spektaklyje didelis krūvis tenka rankoms, reikia fizinės jėgos“, – pasakoja choreografė Didy Veldman.

Carmen – moteris, gyvenanti šiandien. Su tokiais pat džinsais ar suknele, kokias moterys dėvi gatvėje. Choreografė sako, kad Prospero Merimee romaną perkelia į šiandieninio miesto užribį, kuriame kaip ir koridoje – amžina kova dėl išlikimo, meilės ir dėmesio.

Carmen – šiuolaikinė, laisva, netekėjusi moteris, viliojanti ir manipuliuojanti. Spektaklyje skamba G. Bizet operos muzika, tik solistų arijas čia atlieka orkestro instrumentai. Baleto muzikos vadovas žada ir daugiau staigmenų.

„Carmen mylimasis Escamillo yra roko žvaigždė, taip kad atsiranda keleto stilių samplaika   šiuo atveju ne tik klasikinė muzika girdėsis pastatyme, bet ir kitokia. Kokia – nenorėčiau atskleisti, norėčiau išlaikyti paslaptyje“, – sako dirigentas Modestas Barkauskas.

Pagrindinius vaidmenis spektaklyje rengia Olga Konošenko, Anastasija Čumakova, Andrius Žužalkinas, Martynas Rimeikis ir kiti trupės solistai. Scenografiją ir kostiumus sukūrė Didžiosios Britanijos menininkė Kimie Nakano.

Baletą „Carmen“ choreografė D. Veldman jau yra kūrusi ir kitose pasaulio scenose. Tačiau, pasak statytojos, kas kartą jis keičiasi, priklausomai nuo šalies temperamento ir vertybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.