Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdoje atidaryta K. Donelaičio metinėms skirta paroda

Marija Gabrienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos galerijoje atidaryta dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus inicijuoto tarptautinio projekto „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejų pasitinkant“ paroda.

Klaipėdos galerijoje atidaryta dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus inicijuoto tarptautinio projekto „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejų pasitinkant“ paroda.

Kitąmet bus minimos K. Donelaičio 300-osios gimimo metinės.  Tai, pasak parodos organizatorės, puiki proga menininkams prisiminti šio Lietuvos kultūrai nusipelniusio žmogaus kūrybą. Atrasti naujų, šiuolaikinių jo kūrinių interpretacijų mene. Ypač Klaipėdos krašto menininkams, nes grožinės literatūros pradininkas K. Donelaitis savo kūryboje įamžino lietuvininkų gyvenimą ir pasaulėžiūrą.

„Klaipėdos skyrius jau trejus metus vykdo projektus. Pirmasis projektas buvo tapyba. Grupė dailininkų gyveno ir kūrė Tolminkiemyje. Kitais metais buvo grafika. Šiais metais – taikomieji menai, mažoji forma“, – teigė „Klaipėdos galerijos“ direktorė Violeta Jusionienė.

Tarptautinėje parodoje dalyvaujantiems 27 skulptoriams ir taikomojo meno atstovams iš Lietuvos ir Rusijos pasiūlyta kompozicijose naudoti gintarą. Pasak parodos organizatorės, gintaras su metalu, keramika, medžiu, emaliu iškalbingai atskleidžia kūrinių esmę.

Klaipėdos krašto vizualiojo meno atstovė apie K. Donelaitį kalba akcentuodama rankraščio svarbą ir pristato keturias seges bei laišką ateities kartoms.

„Būtent dėl to, kad pažymėtumėme K. Donelaičio rankraščius, kurie nebuvo išleisti arba jis pats jų neišleido būdamas gyvas. Jie buvo išleisti tik po K. Donelaičio mirties. Ši kalba ir žodinis raštas yra labai svarbus, jį verta tausoti ir tai daryti toliau“, – kalbėjo menininkė Neringa Poškutė.

Klaipėdos galerijoje paroda veiks iki sausio pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.