Kultūra

2013.11.25 12:31

Kauno šokio teatras „Aura“ rodys pirmą spektaklį Pantomimos teatro scenoje

BNS2013.11.25 12:31

Po reorganizacijos su šokio teatru „Aura“ sujungtame Kauno pantomimos teatre įvyks pirmoji šokio spektaklio premjera.

Po reorganizacijos su šokio teatru „Aura“ sujungtame Kauno pantomimos teatre įvyks pirmoji šokio spektaklio premjera.

Kaip rašoma „Auros“ pranešime, turėti savo sceną buvo kelių dešimtmečių teatro svajonė, tačiau ji išsipildė tik iš dalies.

„Ši scena mums suteikia galimybę repetuoti pilnu pajėgumu. Dalis trupės dirba „Auroje“, kiti – galėjo repetuoti premjerinį spektaklį buvusio pantomimos teatro patalpose. Tačiau daugumos spektaklių rodyti žiūrovams šioje scenoje, deja, negalime. Ji – per maža, trūksta aukščio, negalime atlikti jokių pakėlimų“, – pranešime cituojama Kauno šokio teatro meno vadovė Birutė Letukaitė.

Antradienį pantomimos teatro patalpose bus pristatytas spektaklis „Ieškojimų kabinetas“. Tai naujausias choreografės iš Velso Deboros Light darbas. Choreografė spektaklyje tyrinėja lyčių vaidmenis visuomenėje.

Apribota šokio erdvė spektaklyje atspindi XIX amžiaus socialinę struktūrą, o kostiumai – tarsi užuomina į „suvaržančią“ XIX amžiaus madą ir į priešistorines fosilijas, kurias madinga kolekcionuoti.

Šių metų rugpjūčio pabaigoje pantomimos teatras Kauno miesto savivaldybės sprendimu buvo prijungtas prie „Auros“. Teatro aktoriams žadėta, kad jie po reorganizacijos toliau galės vykdyti savo veiklą, tačiau po prijungimo teatro veikla nutraukta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.