Naujienų srautas

Kultūra2013.11.25 10:52

Kuriami „Baltų kelių“ turistiniai maršrutai po Lietuvą ir Latviją

LRT.lt 2013.11.25 10:52

Kuriami turistiniai maršrutai, kurių įkvėpimo šaltinis – baltų genčių kultūra ir tradicijos. Tikimasi, kad jie gali padėti vystyti Lietuvos regionų kultūrą ir ekonomiką.

Kuriami turistiniai maršrutai, kurių įkvėpimo šaltinis – baltų genčių kultūra ir tradicijos. Tikimasi, kad jie gali padėti vystyti Lietuvos regionų kultūrą ir ekonomiką.

Projektą „Baltų keliai“, kurį finansuoja Kultūros ministerija, vykdo Šiauliuose įsikūrusi asociacija „Baltų centras“, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Šiuolaikiniai kultūros projektai, vystantys tarpregioninį ir tarptautinį mobilumą, gali paskatinti ne tik kultūros procesus, bet ir vietos gyventojų verslumą, turizmą,“ – pranešime cituojama projekto vadovė Rūta Stankuvienė.

Projektas „Baltų keliai“ vykdomas keliais etapais ir pirmajame analizuojamos Žiemgalos regiono tradicijos , istorinis ir gamtos paveldas, veikiančių institucijų ir bendruomenių veiklos.

Remiantis teritorijos atitikmenimis tarp istorinės Žiemgalos ir dabartinio administracinio skirstymo, duomenų rinkimas apima po 9 Lietuvos ir Latvijos savivaldybes. Būsimojo maršruto pagrindas – nuo tradicijų ir amatų iki kalbos ir gyvosios kultūros.

Ekspertai ir mokslininkai, pasitelkę studentus, analizavo įvairius aspektus, kurie turėtų sudaryti kultūrines tradicijas, paveldą ir išskirtinumą atspindintį turistinį maršrutą. Atlikus taikomuosius tyrimus ir surinkus duomenis į maršrutą, ketinama įtraukti duomenis apie Žiemgalos žemių gamtą, kraštovaizdį, saugomas teritorijas, išlikusias žinias apie Žiemgalos krašto senovę iki XIII a. bei svarbiausius bendros Lietuvos ir Latvijos istorijos bei kultūros paveldo etapus ir įvykius.

„Analizavome kone viską: nuo buities, kasdienių darbų, sodybų, kaimo architektūros, šeimos tradicijų ir kulinarinio paveldo, liaudies meno, amatų, ornamentikos, amatų dienų, tradicinių kalendorinių švenčių iki ryškiausių šiuolaikinės kultūros tendencijų ar net miesto švenčių, festivalių, plenerų, literatūrinių premijų“ – cituojama R. Stankuvienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi