Kultūra

2015.09.08 13:45

Gaivinamas Žagarės regioninis parkas

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Žagarės regioniniame parke baigiamos tvarkyti Žvelgaičių ežero pakrantės, pastatytas tiltas į Meilės salą.

Žagarės regioniniame parke baigiamos tvarkyti Žvelgaičių ežero pakrantės, pastatytas tiltas į Meilės salą.

Žvelgaičių ežeras nuo seno ne tik žagariečių pamėgta poilsio vieta. Vasarą  išsimaudyti, pastovyklauti atvažiuoja ir akmeniškiai, joniškiečiai ir net  greta esančios kaimyninės Latvijos gyventojai. Įgyvendinant bendradarbiavimo per sieną programos projektą, čia iškilo daug naujų statinių.

„Tiltas  veda į Meilės salą, kuri kažkodėl taip vadinasi senų žagariečių pasakojimais. Bus įrengti ketveri laiptai, konteinerinės aikštelės,  persirengimo kabinos. Taip pat pasidarėme projektą kelio asfaltavimui“, – apie nuveiktus ir būsimus darbus pasakoja Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas.

Nuo 2008-ųjų ežero prieigose įgyvendinti keli projektai – daugiau nei už 300 tūkst. Lt įrengtas ir jau pripažinimo sulaukęs bemaž 2 km ilgio pažintinis Žagarės ozo takas, apie 700 tūkst. Lt kainavo  įrengti stendus turistams, saugias laužavietes, pastatyti persirengimo kabinas, tualetus ir šiukšliadėžes, laiptus bei pavėsines.

Nors įrengti  takai, sutvarkyta infrastruktūra tiesiogiai   pajamų ir pelno  neduos, tikimasi, kad tai  pritrauks daugiau turistų į pačiame Latvijos pasienyje įsikūrusį archaišką į 9-tą šimtmetį įkopusį Žagarės miestą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.