Kultūra

2012.08.01 11:45

A. Stasiulevičiaus tapyba vieši M. K. Čiurlionio mieste

ELTA2012.08.01 11:45

Dvi dešimtys tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus paveikslų papuošė Druskininkų kurorto erdves.

Dvi dešimtys tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus paveikslų papuošė Druskininkų kurorto erdves.

Lietuvos muzikų rėmimo fondo surengto X festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ programoje atidaryta paroda suteikia galimybę pamatyti vienus iš garsiausių tapybos klasiko darbų iš įvairių kūrybos laikotarpių paveikslų ciklų.

„Druskininkai tampa M. K. Čiurlionio miestu. Darbai, kurie čia eksponuojami, yra muzikiniai, pavadinti „Preliudas“, „Fuga“. Aš tiesiog ant drobės muzikuoju, o tai nėra taip paprasta. Čia yra ir vienas darbas, tiesiogiai skirtas M. K. Čiurlioniui, pabuvęs ir Japonijoje ten atidarant parodą iš viso pasaulio“, – parodos atidaryme kalbėjo autorius, save vadinantis dailininku, o ne menininku.

Pasak tapytojo, dabar lietuvių dailėje trūksta harmonijos. „M. K. Čiurlionis yra harmonija, kuri reikalinga ir šeimoje, ir valstybėje, todėl minėdami ir švęsdami M. K. Čiurlionio šventę neužmirškime būti harmoningi“, – linkėjo A. Stasiulevičius.

Daugiau kaip du dešimtmečius tapytoją pažįstantis filosofas Arvydas Juozaitis sako, kad A. Stasiulevičiaus paveiksluose nėra M. K. Čiurlionio, bet galima pajusti čiurlionišką dvasią ir šviesą.

A. Stasiulevičiaus tapybos drobių paroda veikia tarptautinės mokslinės konferencijos „Čiurlionis ir pasaulis“ metu, o nuo rugpjūčio 3 dienos iki vasaros pabaigos viešės Druskininkų SPA Vilnius SANA salėje.