Kultūra

2015.09.08 13:45

K. Donelaičio paminklą kūręs skulptorius: jis buvo visapusiškai talentingas žmogus

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kitais metais minėsime Kristijono Donelaičio 300-ąsias metines. Pagerbiant literatūros klasiką, prie liuteronų evangelikų bažnyčios Marijampolėje atidengtas paminklas.

Kitais metais minėsime Kristijono Donelaičio 300-ąsias metines. Pagerbiant literatūros klasiką, prie liuteronų evangelikų bažnyčios Marijampolėje atidengtas paminklas.

Iškilmingas renginys lietuvių literatūros klasikui K. Donelaičiui pagerbti prasidėjo neįprastu reginiu. Rašytojo vardo draugijos vėliavą ir tautiniais darbužiais pasipuošusias merginas į Aikštę atvežė baikerių kolona.

Dalyvaujant svečiams iš Kaliningrado srities, įkasta kapsulė su aukotojų sąrašais, išbarstyta iš gimtojo Lazdynėlių kaimo atvežta žemė.

„K. Donelaitis visai Lietuvai yra labai svarbus, be jo nebūtų literatūros pradžios – jis juk pradininkas. Nuo čia visai netoli K. Donelaičio gimtinė – Lazdynėlių kaimas. Važiavome prieš dvi savaites tvarkyti ąžuolyną ir išmatavome tiksliai atstumą – 74 kilometrai“, – sakė Marijampolės K. Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė.

Šis paminklas – pirmasis nepriklausomybės metais pastatytas klasikui. Jo statyba rūpinosi Marijampolės K. Donelaičio draugija.

Postamentinį stulpą su poeto biustu sukūrė skulptorius Zigmas Buterlevičius.

„Darant kiekvieną darbą apie kažkokią asmenybę, domiesi jo biografija, jo gyvenimu, pomėgiais, charakterio bruožais ir visa tai atsispindi portrete. [...] Nauja buvo tai, kad jis gamino optinius prietaisus, muzikos instrumentus – buvo visapusiškai talentingas žmogus“, – teigė skulptorius Z. Buterlevičius.

Grožinės lietuvių literatūros pradininkas, poemos  „Metai“ autorius, gimė 1714 m. sausio 1 d. Tolminkiemyje, tuometinėje Prūsijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.