Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

J. Basanavičiaus premija apdovanoti architektai M. ir M. Purvinai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienį Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas premjero Algirdo Butkevičiaus vardu Mažosios Lietuvos tyrinėtojams Martynui Purvinui ir Marijai Purvinienei įteikė valstybinę Jono Basanavičiaus premiją. Sveikindamas premijos laureatus, Vyriausybės vicekancleris dėkojo architektams už jų darbus.

„Jono Basanavičiaus premijos laureatų rūpesčiu pagerbti iškiliausi Mažosios Lietuvos žmonės, įkurtas Bitėnų-Rambyno kapinaičių panteonas. Mielieji laureatai, nuoširdžiai dėkoju už Jūsų darbus ir sveikinu su šiuo garbingu įvertinimu“, – sakė R. Motuzas.

Pasak Vyriausybės vicekanclerio, kasmet įteikiant valstybiną Jono Basanavičiaus premiją pagerbiami ne tik laureatai, bet ir vardas žmogaus, kurį vadiname savo tautos patriarchu, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Premiją M. ir M. Purvinams Vyriausybė skyrė už etninės architektūros, Mažosios Lietuvos kultūros tyrimus ir populiarinimą. Pasak tyrėjus premijai pristačiusios Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos, M. Purvinas ir M. Purvinienė savo darbais daug prisidėjo, kad Mažosios Lietuvos kultūros paveldo rekonstravimas būtų paremtas faktais, o gaivinama ir tęsiama tradicija būtų autentiška.

2010 m. išleista tyrėjų parengta monografija „Mažosios Lietuvos kapinės ir antkapiniai paminklai. I knyga“. 2011 m. pasirodė M. Purvino knyga „Mažosios Lietuvos etnografiniai kaimai“, parengta Mažosios Lietuvos enciklopedija.

Valstybinę Jono Basanavičiaus premiją Vyriausybė įsteigė 1992 metais. Ji skiriama už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi