Kultūra

2015.09.08 13:45

O. Koršunovo spektaklis pelnė publikos simpatijų prizą

LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiųmetis „Baltiskij dom“ festivalis, vykęs Sankt Peterburge, buvo dosnus režisieriui Oskarui Koršunovui ir jo aktorių trupei, rašoma OKT/Vilniaus miesto teatro pranešime.

Šiųmetis „Baltiskij dom“ festivalis, vykęs Sankt Peterburge, buvo dosnus režisieriui Oskarui Koršunovui ir jo aktorių trupei, rašoma OKT/Vilniaus miesto teatro pranešime.

Iš daugiau nei dvidešimties festivalyje parodytų spektaklių didžiausio žiūrovų dėmesio sulaukė „Dugne“ – jam ir atiteko publikos simpatijų prizas.

23 kartą rengiamame festivalyje buvo akcentuojami rusų rašytojų pastatymai. Be O. Koršunovo pristatytos Maksimo Gorkio interpretacijos, scenoje buvo galima išvysti tokių klasikų kaip Antono Čechovo, Aleksandro Puškino bei Fiodoro Dostojevskio kūrinių pastatymus.

O. Koršunovas – ne vienintelis lietuvių režisierius, pristatytas pagrindinėje festivalio programoje. Publika turėjo galimybę susipažinti su Eimunto Nekrošiaus, Kirilo Glušajevo bei Rimo Tumino spektakliais.

Per dvidešimt tris gyvavimo metus „Baltiskij dom“ festivalis spėjo tapti vienu pagrindinių tarptautinių teatrinių forumų Rytų Europoje, turinčių išprususią publiką. Festivalis kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių bei svečių iš užsienio šalių.

Ir šiais metais festivalis nestokojo Europoje garsių režisierių vardų. Pagrindinėse scenose pristatyti tokių režisierių, kaip belgai Ivo van Hove`as ir Lukas Percevalis, vengras Kornelis Mundruczo ar latvis Alvis Hermanis. Belgui L. Percevaliui atiteko analogiškas publikos simpatijų prizas už spektaklį, pristatytą didžiojoje scenoje.

O. Koršunovo debiutas „Baltiskij dom“ scenoje įvyko dar 1993 metais, kuomet režisierius pristatė du pirmuosius savo spektaklius „Ten būti čia“ ir „Senė“. „Dugne“ – tai jau devintasis režisieriaus spektaklis, pristatytas festivalio Sankt Peterburge programoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.