Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Modernaus meno centro sostinėje nebus

BNS 2015.09.08 13:45

Kitų metų pabaigoje Vilniuje prie Nacionalinės dailės galerijos turėjusio atsirasti Modernaus meno centro idėjos atsisakyta.

Kitų metų pabaigoje Vilniuje prie Nacionalinės dailės galerijos turėjusio atsirasti Modernaus meno centro idėjos atsisakyta.

Kaip rašo „Vilniaus diena“, brangus projektas įgyvendinamas nebus miesto savivaldybei laiku neparengus detaliojo žemės sklypo plano.

Idėjos muziejų statyti dešiniajame Neries krante muziejaus iniciatoriai teigia atsisakę.

„Atsakingai pareiškiu, kad ten tikrai nieko nebus. Tas projektas su savivaldybe toje teritorijoje yra jau galutinai nubrauktas, o kitas dar tik planuojamas, todėl kol kas nenoriu nieko viešai skelbti ir tais planais dalytis“, – sakė muziejaus idėjos iniciatorius profesorius Viktoras Butkus.

Savivaldybės teigimu, dėl to kalti patys 20 mln. litų į muziejų pasiryžę investuoti verslininkai Danguolė ir Viktoras Butkai, nes esą ilgai nepateikė tinkamai parengtų projektinių pasiūlymų. V. Butkus tvirtina, kad 2011 metais pasirašyto memorandumo nesilaiko pati savivaldybė.

Memorandume buvo numatyti projektavimo ir statybos darbų terminai, sklypo skyrimo, detaliojo plano patvirtinimo sąlygos. Detalųjį žemės sklypo planą savivaldybė turėjo parengti iki 2012 metų gegužės, tačiau jis patvirtintas metais vėliau.

Butkai savivaldybę informavo savivaldybę, kad memorandumo nuostatos jų nebesaisto ir kad jie pasilieka teisę įgyvendinti šį projektą sau priimtinu būdu.

Neries krantinėje planuotam muziejui buvo numatytas 6 tūkst. kvadratinių metrų plotas prie Nacionalinės dailės galerijos. Pastate turėjo būti 2 tūkst. kvadratinių metrų salė nuolatinei vaizduojamojo meno ekspozicijai ir 1 tūkst. kvadratinių metrų ploto salė keičiamoms parodoms. Jame būtų vykę edukaciniai, kiti kultūros renginiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi