Kultūra

2013.11.21 09:58

Klaipėdoje skambės „Medžio atspindžiai“

LRT.lt2013.11.21 09:58

Ketvirtadienį 18 valandą Klaipėdos koncertų salės pirmo aukšto fojė suskambės fleitininkės Faustos Drūlytės, arfininkės Viktorijos Smailytės ir violončelininko Vytenio Pociaus kuriami „Medžio atspindžiai“.

Ketvirtadienį 18 valandą Klaipėdos koncertų salės pirmo aukšto fojė suskambės fleitininkės Faustos Drūlytės, arfininkės Viktorijos Smailytės ir violončelininko Vytenio Pociaus kuriami „Medžio atspindžiai“.

Pasak jų, pirmasis pavadinimo žodis „gimė iš minties apie ansamblio instrumentų kilmę iš medžio. Antrasis žodis atskleidžia arfos skambesį. Jos grojimo technika, gausūs pasažai dažnai primena vandenį, atspindžius jo paviršiuje“.

„Mūsų programoje yra kūrinys „Scilė ir Charibdė“ (jo autorius David Gough), tiesiogiai susijęs su vandeniu, o ir kituose atspindžių mirgėjimą jame taip pat galima išgirsti. Mūsų koncerto tikslas yra atskleisti klausytojui fleitos, arfos ir violončelės ansamblio skambesį, vedant jį nuo baroko per šiuolaikinę muziką į romantiką“, – pranešime cituojami muzikantai.

Koncerte taip pat skambės kompozitorių Jeano Philippe‘o Rameau,  Maurice‘o Ravelio, Josephi Jongeni, Howardi Blake‘o ir Alfredo Oelschlegelio kūriniai.

Fausta Drūlytė yra Lietuvos fleitų kvarteto narė, Kauno valstybinio muzikinio teatro orkestro artistė, groja ir kitų orkestrų  bei kamerinių ansamblių sudėtyse.

Arfininkė Viktorija Smailytė pagal mainų programas dar studijavo Italijoje ir Norvegijoje. Groja įvairios sudėties ansambliuose, pavyzdžiui, bendradarbiavo su dainininke Jurga Šeduikyte jos albumo „+37“ pristatyme. Ji dirba Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ir Kauno miesto simfoniniame orkestre.

Violončelininkas Vytenis Pocius tobulinosi pas Švedijos ir Italijos profesorius. Jis groja fortepijoniniame trio „Ad libitum“ bei kituose kameriniuose ansambliuose. Šiuo metu jis yra Kauno miesto simfoninio ir Kauno muzikinio teatro orkestrų atlikėjas, taip pat groja Vytauto Didžiojo Universiteto muzikos akademijos kameriniame orkestre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.