Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vilniuje galima pamatyti išskirtinių Gruzijos menininkų darbus

Vilniuje pristatomas Gruzijos menas. Dviejose galerijose – išskirtinių šios šalies menininkų darbai. Vienas jų – fotografas Šalva Alchanaidzė – pripažinimo sulaukė tik po mirties, kai fotografijas ir negatyvus netyčia rado jo anūkas.

Vilniuje pristatomas Gruzijos menas. Dviejose galerijose – išskirtinių šios šalies menininkų darbai. Vienas jų – fotografas Šalva Alchanaidzė – pripažinimo sulaukė tik po mirties, kai fotografijas ir negatyvus netyčia rado jo anūkas.

Gruzijos fotografas Š. Alchanaidzė visą gyvenimą praleido Kaukazo kalnuose. Dėl silpnos sveikatos dar vaikystėje jis turėjo atsisakyti dažniausio Tušetijoje vyrų užsiėmimo – piemens darbo ir atrado save fotografijoje. Jis fotografuodavo žmones dokumentų nuotraukoms, pro objektyvą stebėjo šventes ir darbą. Tūkstančius nuotraukų po Š. Alchanaidzės mirties rado jo giminaičiai. 

„Negatyvus, nespalvotas fotografijas anūkas rado atsitiktinai. Senelio kūrybą jis parodė profesionaliems fotografams ir šie labai nustebo, kad nieko iki šiol nežinojo apie šį žmogų“, – sako Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Katuna Salukvadzė.

Š. Alchanaidzės nuotraukos darytos 1960–1975 metais. Gruzijos menotyrininkai šį fotografą lygina su Niko Pirosmaniu.

Vilniaus galerijoje „Aidas“, esančioje Trakų gatvėje, penktadienį vyks paskaita apie visą Gruzijos fotografijos istoriją nuo 1860-ųjų.

Gruzijos kultūros dienų proga dar vienoje Vilniaus galerijoje „Kalnas“ trečiadienį pristatyti ir šiuolaikinių menininkų darbai. Naujoje ekspozicijų erdvėje Užupyje – devynių autorių instaliacijos, paveikslai.

Gruzijos ambasadorė sako, kad kelių savaičių programa, kurioje – nuo dailės iki muzikos ir šokio, susieta su politiniais įvykiais.

Kitą savaitę vyks Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Vilniuje, per kurį Gruzija tikisi parafuoti susitarimus dėl bendradarbiavimo su Europos Sąjunga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi