Kultūra

2013.11.19 20:56

Cervanteso premija atiteko meksikiečių rašytojai

BNS2013.11.19 20:56

Prestižiškiausia ispanų literatūros Cervanteso 2013 metų premija šiemet atiteko meksikiečių žurnalistei ir rašytojai Elenai Poniatowskai.

Prestižiškiausia ispanų literatūros Cervanteso 2013 metų premija šiemet atiteko meksikiečių žurnalistei ir rašytojai Elenai Poniatowskai.

Skelbdamas premijos laureatę antradienį Ispanijos švietimo ministras Jose Ignacio Wertas gyrė E. Poniatkowskos puikią, įvairiapusę literatūrinę ir žurnalistinę karjerą.

Paryžiuje gimusi 81-erių E. Poniatowska didžiąją savo gyvenimo dalį praleido Meksikoje.

Savo knygose, tarp kurių yra „Taltelolko naktis“ („La noche de Tlatelolco“, angl. išleista kaip „Massacre in Mexico“) ir „Dangaus oda“ („La piel del cielo“), autorė nagrinėja socialinius ir politinius klausimus, išryškina problemas, su kuriomis susiduria neturtingieji ir jokių privilegijų neturintys žmonės.

125 tūkst. eurų premija paprastai skiriama Ispanijos ir Lotynų Amerikos šalių rašytojams. Anksčiau ja apdovanoti buvo meksikiečių autorius Carlosas Fuentesas, Nobelio literatūros premijos laureatai Peru rašytojas Mario Vargas Llosa bei ispanas Camilo Jose Cela.

Premijos laureatai yra apdovanojimai kasmet balandžio 23-ąją, kai minimos ispanų rašytojo Miguelio de Cervanteso mirties metinės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.