Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vilniuje skambės jaunųjų akordeono muzikos talentų kūriniai

Įpusėjusiame Akordeono muzikos festivalyje – eksperimentų vakaras. Jauni kompozitoriai specialiai festivaliui kūrė muziką, kurią atlieka Muzikos ir teatro akademijos studentai.

Įpusėjusiame Akordeono muzikos festivalyje – eksperimentų vakaras. Jauni kompozitoriai specialiai festivaliui kūrė muziką, kurią atlieka Muzikos ir teatro akademijos studentai.

Akordeono festivalio rengėjai sako, kad šiam instrumentui pasaulyje sukurta daug gražios ir populiarios muzikos. Tačiau lietuvių kompozitorių kūrinių trūksta, todėl vieną festivalio vakarą jie skiria lietuvių premjeroms. Muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiojoje salėje skambėjo jaunų kūrėjų premjeros ir jau žinomų kompozitorių kūriniai. Ramūnas Motiekaitis sako, kad jo kūrinys „Žalias spengesys“ skirtas pavargusiems nuo ekspresijos.

„Tai yra tarsi vargonai, bet jie daugiagalviai, su daugybe „fokusų“, gali sužibėti kažkas šioje masėje, kai jų yra daug. O nepaslankumas kartais irgi yra teigiamas dalykas, nes kai labai paslanku, tai iš muzikanto yra reikalaujama ekspresijos, nuo kurios dažnai esam visi pavargę“, – tikino kompozitorius R. Motiekaitis.

Akordeono festivalyje kasmet daugėja paskaitų, meistriškumo kursų, besidomintiems akordeonu.

„Šis jaunimo susitikimas yra tarsi labai gražus bendradarbiavimas, nes jauni kompozitoriai sutiko palaikyt tokią idėją, parašyti daug naujų kūrinių, dalyvauti eksperimentuose“, – teigė festivalio meno vadovas Raimondas Sviackevičius.

Praėjusią savaitę prasidėjusiame festivalyje klausytojai jau klausėsi Portugalijos akordeonisto ir Brazilijos gitaristo dueto. Sekmadienį festivalį užbaigs du koncertai: Rusijos akordeonisto, šių metų Pasaulio Taurės laimėtojo Aleksandro Kolomijcevo rečitalis ir klasikinę, džiazo bei avangardinę muziką jungiantis lenkų kvartetas „Bester quartet“. Abu koncertai vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi