Kultūra

2015.09.08 13:45

Nyderlanduose – lietuvių menininkų paroda

LRT.lt2015.09.08 13:45

Nyderlandų lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Nyderlanduose lapkričio 30 dieną Amsterdame jau ketvirtus metus iš eilės rengia Nyderlanduose gyvenančių lietuvių menininkų kūrybai pristatyti skirtą renginį „LTart.NL“.

Nyderlandų lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Nyderlanduose lapkričio 30 dieną Amsterdame jau ketvirtus metus iš eilės rengia Nyderlanduose gyvenančių lietuvių menininkų kūrybai pristatyti skirtą renginį „LTart.NL“.

Tradiciniu tampantis projektas „LTart.NL“ pristato bei puoselėja lietuvių kultūrą ir meną bei yra skirtas lietuvių, olandų bei kitataučių bendruomenei įsikūrusiai Nyderlandų Karalystėje. Projektas įsikurs Posthoorkiek (Haarlemmerstraat 124, 1013 EX Amsterdam), pačioje Amsterdamo širdyje.

Meno, muzikos bei skonių įvairovė

Projekto logotipe dominuojanti vilko figūra primena Gedimino sapno legendą, bei Lietuvos garsinimą ne tik šalies kaiminystėje, bet ir Europoje. Renginio metu bus pristatomos įvairios meno formos – fotografija, tapyba, grafika, netgi tradicinė Lietuviška virtuvė, suteikianti galimybę visiems renginio dalyviams paragauti lietuviško maisto bei gėrimų. Šiais metais ypatingas dėmesys bus skiriamas muzikai. Visą dieną besitęsiančios programos metu, klausytojai galės išgirsti, klasikinės, folk, funk bei džiazo muzikos, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Renginio kulminacija – svečiai iš Lietuvos

Šias metais „LTart.NL“ metu vyks svečių iš Lietuvos „The Ball and Chain“ specialiai šiam renginiui paruoštas koncertas. Tai, ką Lietuvoje jau puikiai pažįstamas duetas įvardina kaip miegamojo muzika šįkart į Amsterdamą susirinkusi publika galės įvertinti gyvai.

Koncerto metu skambės intymi muzika, kuri remiasi builtiškos aplinkos garsais – kavos aparato šnypštimu, durų varstymu ar šaukštelio skimbčiojimu – taip duetas siekia akustiškai akcentuoti kasdieninio intymumo jausmą.

Unikalioje erdvėje – unikalios patirtys

Kaip ir kasmet renginio metu pristatomas menas bei muzika pasižymi autentika, autorių bei atlikėjų dedikacija, originalumu bei technikų įvairove. Tarp ir pernai dalyvavusių meninkų, atsiras ir didelė dalis naujų veidų, ne tik Lietuvių, bet ir atstovų iš Nyderlandų Karasytės, Portugalijos, Prancūzijos.

Vienas iš labai viliojančių aspektų dienos metu bus iš Kauno specialiai į „LTart.NL“ atvykstančių Bernelių Užeigos atstovų siūliomas meniu. Renginio svečiai galės ne tik paskanauti tradicinių Lietuviškų patiekalų, bet ir nusipirkti ypatingos specialiai keptos juodos duonos, giros, šakočių ar šventinių gardėsių.

Tęsiama tradicija

2010 metais užgimęs projektas „LTart.NL“ kasmet sulaukia didelio meninkų bei muzikantų susidomėjimo. Per ketverius gyvavimo metus renginys sulaukė virš 100 dalyvių. Renginio lankytojai – ne vien lietuviai ar olandai, bet ir kitataučiai jų draugai, žmonės, besidomintys Lietuvių kūryba bei kultūra, vien pernai renginį aplankė virš 1500 lankytojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt