Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Atstatytos senoji Oginskių dvaro arklidė ir karietinė

Naujam gyvenimui Rietave prikeltos senoji Oginskių dvaro arklidė ir karietinė. Rekonstruotas istorinis pastatas pritaikytas turizmo ir bendruomenės poreikiams.

Naujam gyvenimui Rietave prikeltos senoji Oginskių dvaro arklidė ir karietinė. Rekonstruotas istorinis pastatas pritaikytas turizmo ir bendruomenės poreikiams.

Per Pirmąjį pasaulinį karą nukentėję Rietavo kunigaikščių Oginskių rūmai nugriauti jau keletą dešimtmečių, o išlikę pastatai sovietmečiu gerokai pakito. Vienas jų – į kultūros paveldą įrašyta dvaro arklidė ir karietinė. Rietavo savivaldybei nusprendus pastatą atkurti, parengtą projektą architektams teko ne kartą tikslinti.

„Kadangi pastatas buvo smarkiai apibetonuotas visokiais anstatais, buvo labai sunku atrasti, koks jis turėtų būti iš tikrųjų. Reikėjo visų pirma tuos betonus nugriauti. Jau pradėjus statybas ir viską pradėjus griauti, laukė netikėtumų“, – pasakoja studijos „Aketuri architektai“ architektas Lukas Rekevičius.

Vis dėlto grupei architektų pavyko atkurti buvusį arklidžių ir karietinės pastato tūrį. Dabar jis yra toks, koks buvo kunigaikščių Oginskių laikais. Teko didinti kai kurias angas, tačiau čia aiškiai atskirta sena nuo nauja.

Deja, viduje neišliko nieko autentiško, tačiau architektai sako, kad buvo įdomu į riboto dydžio istorinį pastatą integruoti naujas erdves. Jame įrengtos 300 vietų koncertų ir 100 repeticijų salės, įsikūrė turizmo informacijos centras, verslo skatinimo agentūra ir vaikų biblioteka.

„Yra daug tokių erdvių, kurios persilieja, arba jos patalpintos viena po kita. Kiekvienas kvadratinis centimetras yra išnaudotas du kartus“, – teigia L. Rekevičius.

Sutvarkyta ir aplinka. Prie pastato esančio tvenkinio įrengtas amfiteatras, kad žiūrovai galėtų klausytis saloje koncertuojančių atlikėjų.

Rietavo dvaro arklidžių rekonstrukcija kainavo daugiau kaip 6 mln. litų. Didžioji dalis lėšų projektui įgyvendinti gauta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Kita dalis – Rietavo savivaldybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi