Kultūra

2015.09.08 13:45

„Kauno bienalė“ neįprastomis pamokomis žadina mokinių smalsumą

Jūratė Anilionytė, LRT Televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Paveikslų ir Mykolo Žilinsko dailės galerijose „Kauno bienalės“ rengėjai trečiadieniais mokinius pakviečia į kiek neįprastas pamokas. Jose siekiama sužadinti vaikų smalsumą ir sudominti mokslu.

Paveikslų ir Mykolo Žilinsko dailės galerijose „Kauno bienalės“ rengėjai trečiadieniais mokinius pakviečia į kiek neįprastas pamokas. Jose siekiama sužadinti vaikų smalsumą ir sudominti mokslu. 

Kauno Santaros gimnazijos septintokai literatūros pamoką apie perkeltines žodžių reikšmes Mykolo Žilinsko dailės galerijoje pradeda vaikščiodami su druskos maišeliais ant galvų. Taip „Kauno bienalės“ edukatoriai siekia, kad vaikai pajustų, ką reiškia posakiai apie sielvarto naštą.

„Vaikai apskritai mėgsta būti aktyvūs, mėgsta būti judrūs, mėgsta dinamiką, ir mes stengiamės sukurti tokį procesą, kad nereikėtų ištisai sėdėti prie stalo nejudriai“, – aiškina savanorė edukatorė Živilė Zakarauskienė.

Bienalės rengėjai vaikus taip pat moko biologijos, geografijos, fizikos, chemijos, istorijos, muzikos – pamokų temas padiktavo „Kauno bienalėje“ dalyvaujančių menininkų kūriniai. Programą „Mokykis su bienale“ menininkai parengė kartu su mokytojais.

„Siekiame sužadinti vaikų smalsumą ir priversti juos kitaip pažiūrėti į mokslą, kad jie norėtų mokytis. Taip pat norėtume mokytojams šiek tiek padėti jų nelengvame darbe, kad jie pamatytų kitus mokymo būdus“, – sako edukacinės programos kuratorė Vėjūnė Sudarytė.

 „Šiuolaikiniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, su savo telefonais, tai norime, kad jie truputėlį naujai pamatytų aplinką, atidžiau įsižiūrėtų tas smulkmenas, kurių nepastebi“, – teigia Kauno „Santaros“ gimnazijos mokytoja Regina Navickienė.

Devintosios „Kauno bienalės“ rengėjai pamokas M. Žilinsko ir Paveikslų galerijoje rengia pirmąsyk. Kitąmet sumanymą žada tęsti, mat pamokos sulaukė didžiulio pedagogų ir mokinių dėmesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt