Naujienų srautas

Kultūra2013.11.13 10:16

San Paule A. Sutkaus fotografijos brazilams pasakos apie Lietuvą

LRT.lt 2013.11.13 10:16

Garsiausiame Pietų Amerikoje San Paulo vizualinio meno komplekse „Tomie Ohtake” šią savaitę atidaryta žinomo fotomenininko iš Lietuvos Antano Sutkaus paroda. Iki šiol dar viešai nerodyti bei nematyti fotografijos darbai atspindi XX a. antrosios pusės Lietuvos gyvenimą.

Garsiausiame Pietų Amerikoje San Paulo vizualinio meno komplekse „Tomie Ohtake” šią savaitę atidaryta žinomo fotomenininko iš Lietuvos Antano Sutkaus paroda. Iki šiol dar viešai nerodyti bei nematyti fotografijos darbai atspindi XX a. antrosios pusės Lietuvos gyvenimą.

Jo turtingumas ir įvairiapusiškumas parodytas pasitelkiant menininkų, aktorių, rašytojų portretus, kurie įamžinti dar praėjusiame šimtmetyje. 35 juodai baltos fotografijos pirmą kartą viešai rodomos Brazilijos auditorijai, kuri, pasak paties fotomenininko Antano Sutkaus, nepaprastai šilta, jautri ir atvira fotografijos menui, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Socialinės fotografijos, psichologinių portretų kūrėjas Antanas Sutkus – vienas iš nedaugelio, gebančių labai subtiliai atskleisti bendražmogiškus dalykus, vienijančius viso pasaulio tautas”, – sako Laura Guobužaitė, LR Generalinė konsulė San Paule. Ji įsitikinusi, kad menas padeda tautoms geriau pažinti viena kitas, atskleisti jausmus, parodyti patirtus išgyvenimus, istorinius laikotarpius bei paprastus kasdieninius žmogaus gyvenimo fragmentus.

Generalinė konsulė sako, kad Antano Sutkaus paroda – viena iš tų, kurios reprezentuoja Lietuvą svarbiu šalies istorijai pirmininkavimo ES Tarybai metu ir tokiose naujose rinkose kaip Brazilija, kuri priklauso BRICS šalių grupei.

„Atstovaudama Lietuvos interesus Brazilijoje pirmiausia gaunu klausimų apie mūsų šalį, jos istoriją, ypač kai buvome Tarybų sąjungos sudėtyje. Kadangi vizualus menas šioje šalyje labai vertinamas ir pripažįstamas, neatsitiktinai siūlome brazilams pažinti Lietuvą per vaizdines meno rūšis, tokias kaip fotografija, filmai ir panašias”, – pasakoja Laura Guobužaitė.

Ji informuoja, kad San Paulas yra labai atviras miestas įvairiems kultūriniams renginiams, meno darbų pristatymams. Statistika byloja, kad šiame mieste kas 12 min įvyksta po renginį. Lietuvos fotomenininkui Antanui Sutkui tai jau 11 personalinė paroda Brazilijoje, kurioje kūrėjas jaučiasi laukiamas ir vertinamas.

„Brazilijos žmonės išsaugoję tokias vertybes kaip nuoširdumas, atvirumas, draugiškumas ne tik artimajam, bet ir svetimšaliui. Tai labai motyvuoja ir skatina kaskart sugrįžti į šią šalį”, – sako Antanas Sutkus.

Antano Sutkaus fotografijų paroda vyks iki 2014 m. sausio 5 d. vizualinio meno komplekse „Tomie Ohtake” San Paule, kuris garsėja žymių menininkų darbų parodomis ir kruopščia, aukštus reikalavimus atitinkančių meno darbų atranka.

Parodą atidarymo metu aplankė ir pats Tomie Ohtake, instituto prezidentas, bei vienas žymiausių Brazilijos architektų, taip pat aukšto lygio svečiai iš San Paulo miesto savivaldybės, Vilos Prudentės savivaldybės merė, San Paulo miesto turizmo departamento vadovas, Latvijos ambasadorė Portugalijai ir Brazilijai bei kitų šalių diplomatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi