Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Fizikos paslaptis atskleidžia pašėlęs Einsteinas

Lietuvos Rusų dramos teatre – šiuolaikinio cirko spektaklio „Linksmoji Einšteino laboratorija“ premjera. Nuotaikingas režisierės Sigitos Pikturnaitės spektaklis visai šeimai pasakoja apie mus supantį pasaulį.

Lietuvos Rusų dramos teatre – šiuolaikinio cirko spektaklio „Linksmoji Einšteino laboratorija“ premjera. Nuotaikingas režisierės Sigitos Pikturnaitės spektaklis visai šeimai pasakoja apie mus supantį pasaulį.

Netikėta spektaklio pradžia akimirksniu prikausto žiūrovų dėmesį – pagrindinis herojus mokslininkas Albertas Einsteinas į sceną įvažiuoja tikrų tikriausiu automobiliu. Linksmybes A. Einsteino laboratorijoje spektaklyje kuria du aktoriai – Sandra Latanauskaitė ir Viačeslavas Mickevičius. Nuotaikingas edukacinis šiuolaikinio cirko spektaklis skirtas visai šeimai.

„Mes stengėmės daryti taip, kad būtų įdomu mažiausiam ir didžiausiam, nes yra tradicija, kad tėvai atveda vaikus į teatrą ir patys išeina gerti kavos – ai, čia tik vaikams. Pas mus taip nėra. Norisi tradicijos, kad eitų visa šeima, pasiimtų senelius ir kaimynus“, – pasakoja S. Pikturnaitė.

Nutrūktgalvio fizikos genijaus A. Einsteino laboratorijoje apie mokslo pasiekimus, fizikos, žemės dėsnius, kosmosą, ekologines problemas ir mokslininko asmenybę pasakojama linksmai ir kūrybingai, pasitelkiant lengvai suprantamą meninę kalbą, profesionalius cirko, akrobatikos, pantomimos bei šviesų elementus.

„Kiekviena Einsteino frazės yra aukso vertės ir skirta gyvenimiškai situacijai“, – sako V. Mickevičius. Pasak aktoriaus, laboratorija nėra įprastas spektaklis. Ji įtraukia žiūrovą, žadina smalsumą, pateikia neįprastų užduočių ir užduoda vis naujų klausimų: kodėl būna metų laikai, diena ir naktis, kas yra žemės trauka ir ar ji veikia kosmose.

Spektaklio metu vienas iš tėvelių yra pakviečiamas ant scenos. Jis turi minti akumuliatorių kraunantį dviratį, kad vaidinimas būtų tinkamai apšviestas. Spektaklyje paliečiama ir vertybių tema.

„Šiais laikais technologijos bėga šuoliais – robotai, kompiuteriai. Pamirštama, kad mes gyvename žemėje, kur viskas yra natūralu , pamirštame žmogų kuris šalia, o daugiau dėmesio skiriame kompiuteriui, telefonui“, – gyvo bendravimo svarbą pabrėžia S. Pikturnaitė.

Rusų dramos teatro scenoje prisiglaudusio spektaklio autoriai – ne pelno siekianti organizacija „Joni Art“. Artimiausias Linksmosios A. Einsteino laboratorijos spektaklis vyks gruodžio 7 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi