Kultūra

2015.09.08 13:45

Naujoje knygoje R. Granauskas kviečia užjausti ir suprasti

LRT.lt2015.09.08 13:45

Prieš pusmetį užsiminęs apie būsimą knygą, prozininkas Romualdas Granauskas džiaugiasi ką tik išleistais „Išvarytaisiais“ – dešimties susimąstyti skatinančių apsakymų rinkiniu.

Prieš pusmetį užsiminęs apie būsimą knygą, prozininkas Romualdas Granauskas džiaugiasi ką tik išleistais „Išvarytaisiais“ – dešimties susimąstyti skatinančių apsakymų rinkiniu.

Dar vasario mėnesį Vilniaus knygų mugėje su skaitytojais susitikęs rašytojas Romualdas Granauskas, pristatydamas naują novelių apysaką „Šventųjų gyvenimai“, užsiminė ir apie būsimą knygą – apsakymų rinkinį „Išvarytieji“. Praėjus kiek daugiau nei pusei metų, knyga pagaliau pasirodė knygynuose. Ją išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, informuojama pranešime spaudai.

„Išvarytieji“ – tai nauji prozos meistro Romualdo Granausko apsakymai. Knygoje jų yra dešimt. Tekstuose atgyja klasikiniai novelės ypatumai – pasakojimo intriga, ryškūs personažai, lakoniška išraiška. Apsakymai inspiruoti reikšmingų, visuomenę jaudinančių dabartinio gyvenimo klausimų. Pasak paties autoriaus, knyga yra apie tai, ką išvarėme iš savo gyvenimo, savo užuojautos, savo supratimo, apie senus ir silpnus – senukus, ligotus, našlaičius, neturtingus.

„Mes net žodį „mielaširdystė“, „atjauta“, „gailestis“ užmiršome, tiek mes pridarėme nelaimingų žmonių. Tik jauno, tik darbštaus, tik darbingo, tik raumenis auginančio ir seksualiai pajėgaus yra kultas. Visuomenė su tokiais niekur negali nueiti. Visuomenė gali kur nors nueiti tik vedama protingų“, – viename interviu apie naują knygą kalbėjo rašytojas.

Ketvirtajame knygos viršelyje parašytas vienintelis sakinys, kūrinio motto: „Kartais atrodo, kad už mane viską rašo gailestis: to, kas buvo, to, ko nebuvo, to, kas galėjo būti...“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.