Kultūra

2015.09.08 13:45

Studentams skirtus koncertus labiau pamėgo vyresni klausytojai

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šventųjų Jonų bažnyčioje Vilniuje 20 metų vyksta koncertai, skirti studentams. Lietuvos muzikos ir teatro akademija pirmadienį bažnyčioje pristatė būsimuosius Lietuvos scenos atlikėjus – geriausius akademijos studentus.

Šventųjų Jonų bažnyčioje Vilniuje 20 metų vyksta koncertai, skirti studentams. Lietuvos muzikos ir teatro akademija pirmadienį bažnyčioje pristatė būsimuosius Lietuvos scenos atlikėjus – geriausius akademijos studentus.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras, mišrus choras ir solistai, vadovaujami dirigento Martyno Staškaus, Šventųjų Jonų bažnyčioje atliko gražiausius klasikos kūrinius. Tokie koncertai – iš ciklo „Alma Mater Musicalis“ – skirti studentams. Bilietai jiems kainuoja vos po 5 litus.

Tačiau dvidešimtį metų rengiamus koncertus daugiau pamėgo vyresnio amžiaus klausytojai. Organizatoriai – Muzikų rėmimo fondas – teigia, kad dirbti jaunam žmogui verta net ir tada, jei klasikinė muzika sudomina mažiau naujų klausytojų nei tikimasi.

Fondas ištisus metus derasi su muzikantais, solistais, kad kuo pigiau ar išvis nemokamai gautų pačius geriausius.

„Jie muzikuoja ne už tiek, kiek yra verti, bet už tiek, kiek mes galim mokėti. Daugelis taip ir sako: mes žinom, kad fondas daro šventus darbus, todėl turime įsijungti į tuos darbus, padėti“, – pasakoja Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė.

Lietuvos muzikų rėmimo fondas – nedidelė įstaiga, kurią prieš 22 metus įkūrė kelios entuziastės, ieškančios kaip paremti jaunus muzikantus. Vėliau fondo veikla peraugo ir į koncertų ciklus, festivalius. Sunku patikėti, kad šios kelios moterys kasmet žmones pakviečia į daugiau kaip šimtą koncertų visoje Lietuvoje.

„Dar turim vieną įstaigėlę, kur dirba vienintelis vyras, – tai Stasio Vainiūno namai, o čia vienos moterys dirba. Reikia skaičiuoti [kiek], nes kas puse etato [dirba], kas pilnu. Kai būna koks gimtadienis ir valgom tortą, geriam kavą, o kartais ir šampano taurę pakeliam, tai net aštuoni susėdam“, – sako L. Stulgienė.

Fondas neskaičiuoja padėkų, kurias skyrė Vyriausybė, savivaldybės. Sako, kad geriau būtų pridėję po tūkstantį litų, galėtų daugiau gero nuveikti.

Kitas koncertas studentams Šventųjų Jonų bažnyčioje vyks beveik po mėnesio. Dainuos berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, kurio balsai, pasak organizatorių, pasiekia ne tik žmones, bet ir angelus.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.