Kultūra

2013.11.01 09:20

Kauno centre įžiebs tūkstančius žvakelių

LRT.lt2013.11.01 09:20

Kauno miestą 12–tus metus iš eilės užlies iniciatyva „Sielų upė“. Nuo Senamiesčio iki Laisvės alėjos ir Įgulos bažnyčios tūkstančiai liepsnelių spindės Anapilin išėjusių žmonių atminimui.

Kauno miestą 12-tus metus iš eilės užlies iniciatyva „Sielų upė“. Nuo Senamiesčio iki Laisvės alėjos ir Įgulos bažnyčios tūkstančiai liepsnelių spindės Anapilin išėjusių žmonių atminimui.

Tradicine tapusią akciją rengia Vilniaus universiteto (VU) Kauno humanitarinio fakulteto (KHF) studentai. Jie kviečia ateiti visus kauniečius bei miesto svečius uždegti savo žvakelę. Praėjusiais metais buvo uždegta keli tūkstančiai žvakių.

2012-aisiais ši akcija buvo pripažinta geriausiu jaunimo bendrijų renginiu laikinojoje sostinėje.

Kaip teigia organizatoriai, prieš dvylika metų šis renginys buvo itin kuklus – pirmoji „Sielų upė“ nusitęsė VU KHF nuo dekanato iki kultūros katedros. Po metų žvakutės buvo degamos tik prie arkikatedros, tačiau laikui bėgant studentų iniciatyva augo, vis labiau pasisakė už lietuviškas tradicijas, todėl ir žvakučių jūra plėtėsi tolyn per Senamiestį, kol pasiekė Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią (Soborą).

Visus norinčius organizatoriai kviečia lapkričio 1-osios vakarą nuo 17 iki 22 val. ateiti į Kauno miesto centrą ir prisidėti prie iniciatyvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.