Kultūra

2013.10.31 14:52

„Nepatogaus kino“ žiūrovų simpatijas pelnė stereotipus apie senatvę laužantis filmas

LRT.lt2013.10.31 14:52

Septintojo žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ žiūrovų balso prizą laimėjo vokiečių režisieriaus Jan Tenhaven juosta „Auksinis ruduo“. Trečiadienio vakarą Vilniuje pasibaigęs dokumentinių filmų festivalis sulaukė daugiau nei 9 tūkst. žiūrovų, o nuo kitos savaitės keliauja į kitus Lietuvos miestus.

Septintojo žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ žiūrovų balso prizą laimėjo vokiečių režisieriaus JanoTenhaveno juosta „Auksinis ruduo“. Trečiadienio vakarą Vilniuje pasibaigęs dokumentinių filmų festivalis sulaukė daugiau nei 9 tūkst. žiūrovų, o nuo kitos savaitės keliauja į kitus Lietuvos miestus.

Daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukęs filmas seka penkių sportininkų pasirengimą pasaulio veteranų  lengvosios atletikos čempionatui. Nors Lietuvoje įprasta, kad pensijos sulaukę žmonės dingsta iš žiniasklaidos dėmesio ir visuomeninio gyvenimo, „Auksinis ruduo“ sugriauna pagyvenusio žmogaus stereotipą ir verčia susimąstyti apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų įsivaizduojame savo senatvę. „Nepatogiame kine“ lankėsi ir „Auksinio rudens“ režisierius, susitikęs su festivalio žiūrovais, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Šis prieš tris metus sukurtas filmas yra pelnęs daugelio didžiausių pasaulio kino festivalių apdovanojimus įvairiose kategorijose. Nenuostabu, kad „Nepatogaus kino“ žiūrovai jam skyrė aukščiausią įvertinimą. Kitą savaitę, festivaliui pradėjus keliauti po Lietuvą, šį filmą turės galimybę išvysti kitų miestų žiūrovai“, – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Spalio 23–30 dienomis kino centruose „Multikino“, „Skalvija“ ir „Pasaka“ vykusios festivalio peržiūros į sales sutraukė rekordinį lankytojų skaičių. Iš viso „Nepatogiame kine“ Vilniuje apsilankė virš 9 tūkst. žiūrovų. Iki šiol daugiausiai žmonių festivalį sostinėje aplankė 2009 m. – 6,5 tūkst. Iš viso Vilniuje buvo parodyti 42 filmai, įvyko 80 kino seansų, su festivalio lankytojais susitiko 15 užsienio svečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.