Naujienų srautas

Kultūra2013.10.30 12:13

Legendinei „Dainų dainelei“ sukanka 40 metų

LRT.lt 2013.10.30 12:13

Vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turintis vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiais mokslo metais minės 40 metų jubiliejų.

Vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turintis vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiais mokslo metais minės 40 metų jubiliejų. 

Jau lapkričio mėnesį konkursas prasidės mokyklose, vėliau vyks savivaldybių, zoniniai ir šalies etapai, teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime.

Kitą savaitę Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija planuoja pasirašyti sutartį dėl konkurso transliavimo ir baigiamosios šventės organizavimo 2014 metais.

Devynis mėnesius trunkančiame konkurse dalyvauja vaikai ir mokiniai nuo 6 iki 19 metų.

Vertinimo komisija išrinks konkurso laureatus, kurie gegužės pabaigoje dainuos baigiamajame laureatų koncerte. Jiems bus įteikti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomai ir atminimo dovanos.

„Dainų dainelė“ organizuojama kas antri metai nuo 1974-ųjų.  Šiuo nacionaliniu jaunųjų dainininkų renginiu siekiama puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką. Konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Tai vienas iš daugiausiai dalyvių pritraukiančių šalies muzikinių renginių, nuo konkurso pradžios jame dalyvavo per 200 tūkst. jaunųjų dainininkų.

Konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi