Kultūra

2013.10.30 12:56

Budapešte bus atidengtas paminklas Jadvygai ir Jogailai

Eglė Merkytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2013.10.30 12:56

Vengrijos sostinėje Budapešte atidengiamas paminklas XIV amžiaus karališkajai porai – Vengrijos princesei bei Lenkijos valdovei Jadvygai ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Jogailai. Jų santuoka lėmė, kad paskutinė pagoniška valstybė Europoje – Lietuva – priėmė krikštą.

Vengrijos sostinėje Budapešte atidengiamas paminklas XIV amžiaus karališkajai porai – Vengrijos princesei bei Lenkijos valdovei Jadvygai ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Jogailai. Jų santuoka lėmė, kad paskutinė pagoniška valstybė Europoje – Lietuva – priėmė krikštą.

Jadvygai ir Jogailai skirtas paminklas stovės istorinėje Budapešto vietoje – prie vienų iš pagrindinių senamiesčio vartų. Idėjos autorius, buvęs Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška sako, kad Jadvygos ir Jogailos santuoka buvo lemtinga Lietuvai, padėjusi Jogailai apsispręsti krikštą priimti iš Krokuvos, o ne iš Maskvos.

Paminklas vaizduoja du ant pjedestalo sėdinčius valdovus – Vengrijos karaliaus dukrą Jadvygą ir Lietuvos kunigaikštį Jogailą, kuris po santuokos tapo ir Lenkijos karaliumi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.