Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Išdalinti D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio apdovanojimai

Varėnoje baigėsi ketvirtasis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Apdovanojimai įteikti geriausiems aktoriams, režisieriui, spektakliui. Žiūrovai išsirinko jiems labiausiai patikusį spektaklį.

Varėnoje baigėsi ketvirtasis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Apdovanojimai įteikti geriausiems aktoriams, režisieriui, spektakliui. Žiūrovai išsirinko jiems labiausiai patikusį spektaklį.

Per mėnesį Varėnoje parodyti 22 festivalio spektakliai. Iš jų – keturios premjeros, trys spektakliai vaikams. Geriausia festivalio aktore išrinkta Gražina Balandytė, teatre sukūrusi per 100 vaidmenų ir po ilgesnės pertraukos grįžusi į Kauno nacionalinio dramos teatro sceną, kad suvaidintų pagrindinį vaidmenį Algirdo Latėno režisuotame spektaklyje „Mūsų brangioji Pamela“.

„Festivalis, nuostabūs žiūrovai, dievo palaima – tokia nuostabi profesija tada atrodo. Ir iš viso gyvenimas – šviesus. Toks įspūdis, kad mano gyvenimo diena prailgėjo. Aš be galo džiaugiuosi, kad buvau šiame festivalyje, dalyvavau, kad mane pastebėjo“, – kalbėjo G. Balandytė.

Geriausio aktoriaus apdovanojimas skirtas Šiaulių dramos teatro aktoriui Sigitui Jakubauskui už duonkepio vaidmenį spektaklyje „Duonkepio žmona“. Juozui Budraičiui įteiktas įtaigiausio vaidmens apdovanojimas už Krepo vaidmenį spektaklyje „Paskutinė Krepo juosta“.

„Mes kuriame žiūrovui. Be abejo, kiekvienas pripažinimas, dėmesys, skirtas mums, yra didžiulė laimė ir tam tikras moralinis užmokestis už tai, ką darai, kuri“, – sako J. Budraitis.

„Dzūkijoje labai malonu [gauti apdovanojimą]. Aš – dzūkas, savo krašte – tai ir malonu. Vieni vaidmenys pavyksta, kiti nepavyksta, išsipildo, neišsipildo. Aktorius turi vaidinti bet kur – miške, gatvėje, stotyje. Tokia jo paskirtis“, – teigia S. Jakubauskas.

Festivalio apdovanojimai skirti geriausiam antraplaniam aktoriui, už geriausią muziką ir scenografiją, šiuolaikinės dramaturgijos sceninę interpretaciją. Geriausiu festivalio režisieriumi pripažintas ilgametis Klaipėdos dramos teatro režisierius Povilas Gaidys – už spektaklį „Viskuo kaltas teatras“.

„Tai vienintelis prasmingas teatro festivalis, kuris pagerbia jų žemietę, bet kartu pagerbia ir visą Lietuvos teatrą, režisierius, aktorius, visą teatro meną“, – tvirtina P. Gaidys.

„Ne visi spektakliai atitiko D. Tamulevičiūtės lygį, nebuvo brandūs, bet tokių buvo mažuma, vienas kitas spektaklis. Bet iš esmės visi teatrai jau orientuojasi į tą lygį“, – sako Varėnos meras Vidas Mikalauskas.

Režisierės ir teatro pedagogės D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio žiūrovai išsirinko jiems labiausiai patikusį spektaklį. Apdovanojimas įteiktas Šiaulių dramos teatrui už spektaklį „Duonkepio žmona“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi